Ректор Володимир Онищенко підтримав створення Ради ректорів при Полтавській ОВА
До редакції звернувся ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко з коментарем на публікацію «Ректори вишів Полтавщини провели збори щодо обрання голови Ради ректорів замість Володимира Онищенка».
Він додав документи, які заперечують описане у публікації, і прокоментував суть події:
«Побачив публікацію з провокативним заголовком і хочу її прокоментувати.
По-перше, 31 січня у приміщенні Полтавської обласної військової адміністрації відбулося засідання ради ректорів закладів вищої освіти Полтавської області при обласній військовій адміністрації, склад якої затверджено розпорядженням начальника Полтавської обласної військової адміністрації від 26.01.2024 №65 «Про раду ректорів закладів вищої освіти Полтавської області при обласній військовій адміністрації».
Я цілком підтримую цю ініціативу, адже в умовах воєнного стану це — правильне рішення для координації роботи системи освіти Полтавської області.
По-друге, порядок денний проведення ради ректорів закладів вищої освіти Полтавської області при обласній військовій адміністрації абсолютно не стосувався питання мого головування в Раді ректорів, яка припинила своє існування у зв’язку з вищезгаданим розпорядженням, і не передбачав звіту Голови ради ректорів. Це також підтверджується порядком денним, який деякі колеги дійсно намагались порушити.
Після того як завершилось засідання ради ректорів під головуванням заступника начальника ОВА, заступника голови ради ректорів Антона Чубенка, порядок денний був вичерпаний, залу покинули керівники ОВА та обласної ради, я повернувся до університету на вручення дипломів магістрам Полтавської політехніки.
Під час цього засідання серед питань порядку денного ми обговорювали відповідність підготовки фахівців у закладах вищої освіти до потреб ринку праці. ОВА вивчає потреби області, бізнесу і можливості університетів. Я не розумію рефлексії тих колег, які вдаються до недоброчесних прийомів конкуренції на ринку освітніх послуг. Абітурієнт голосує за кращого надавача освітніх послуг у своєму електронному кабінеті, розставляючи пріоритети, і оригіналами документів після зарахування.
По-третє, закиди щодо нібито непрофільних спеціальностей також абсурдні. Згідно статуту, Національний університет імені Юрія Кондратюка (це скорочена назва) уже давно не монопрофільний, не суто технічний заклад вищої освіти, а багатогалузевий класичний заклад вищої освіти. У Полтавській області є два класичні багатопрофільні університети — Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» і Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. Освітні програми акредитовані НАЗЯВО (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти). Кожен заклад вищої освіти може відкривати будь-які спеціальності за умов відповідності ліцензійним та акредитаційним вимогам. Перш ніж відкрити нову спеціальність чи освітню програму у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», у першу чергу, дбають про створення сучасної матеріально-технічної бази, якісний викладацький склад і залучають найкращих стейкхолдерів. Наш досвід співпраці з бізнесом і роботодавцями унікальний, ми навіть ділимось цим досвідом з іншими ЗВО України.
Мене обурює відверте перекручування фактів та висвітлення неправдивої інформації. На мою думку, це ганебно — сіяти такий розбрат під час війни і маніпулювати замість реальної роботи над розвитком своїх університетів та консолідації науково-освітнього потенціалу задля розвитку Полтавської області».
Про міфи і реальність зборів ректорів ЗВО Полтавщини також розповіла ректор ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Олена Караман.
Медіацентр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»