Ректор Полтавської політехніки ініціював благодійний проєкт: діти ВПО отримали планшети для навчання
Напередодні Нового року за ініціативи ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професора Володимира Онищенка та всебічної підтримки народного депутата України, члена Наглядової ради університету і президента БО «БФ розвитку «Emerland» Володимира Воронова, 15 дітей з родин внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території студентського містечка Полтавської політехніки, отримали сучасні засоби для дистанційного навчання.
У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» успішно реалізували благодійну освітню ініціативу — 15 дітей з родин вимушених переселенців, які проживають на території студентського містечка університету, отримали сучасні планшети для безперешкодного доступу до освітніх послуг. Діти релокувалися з Харківщини, Донеччини (зокрема Бахмутського району), Луганщини.
З такою ініціативою виступив ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко, а реалізацію підтримав президент БО «БФ розвитку «Emerland», народний депутат України, Голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, член Наглядової ради університету Володимир Воронов.
«Дітки повинні мати вільний доступ до освіти! Разом з нашим відокремленим структурним підрозділом — Полтавським фаховим коледжем нафти і газу всіляко підтримуємо вимушених переселенців: надаємо житло, створюємо комфортні умови для проживання, дбаємо про їхній добробут.
Особисто ініціював благодійний проєкт для дітей внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території студентського містечка Полтавської політехніки, по забезпеченню сучасними засобами для дистанційного навчання. Завдяки всебічній підтримці народного депутата України, Голови підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, члена Наглядової ради Полтавської політехніки і президента благодійного фонду розвитку Emerland Володимира Воронова 15 школярів отримали сучасні планшети! Це те, що найчастіше висловлюють у потребах батьки, яким складно створити необхідні умови дітям, адже разом з домівкою вони втрачали роботу, майно, звичне середовище і були змушені змінювати пріоритети по забезпеченню найнеобхіднішим.
Дякую однодумцям за те, що спільними зусиллями ми реалізували власну освітню ініціативу! Хто знає, можливо серед тих, хто отримав подарунок, наш наступний президент, видатний вчений, винахідник чи зірка!
Бажаю, щоб під час новорічних свят родини вимушених переселенців відчували підтримку, а діти насолоджувалися дитинством і продовжували вірити у дива! Ми не дамо ворогу стерти посмішки з їхніх облич! Все буде Україна!», — зазначив ректор Полтавської політехніки, професор Володимир Онищенко.
За словами народного депутата України Володимира Воронова, уже вдруге БО «БФ розвитку «Emerland» вдається реалізувати кілька подібних соціальних і освітніх ініціатив: «Щиро дякуємо за всебічну підтримку та сприяння Полтавській політехніці, членом Наглядової ради якої маю честь бути. Як внутрішньо переміщена особа прекрасно розумію потреби людей, які позбавлені власного житла, звичного оточення і вчаться жити в тих умовах, що наразі мають. Тому допомагаємо чим можемо, приємно напередодні свят подарувати нашим дітям казку».
Благодійну ініціативу високо оцінив Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Владислав Носенко і повідомив, що Представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області продовжує свою роботу по захисту прав мешканців області, зокрема, і осіб постраждалих від збройної агресії рф, які вимушено покинули власні домівки. Протягом 2023 року регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області здійснено 116 моніторингових візитів до місць компактного та тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб в Полтавській області. Однією із наданих рекомендацій за результатами цих візитів було — забезпечити право на освіту дітей, які вимушено покинули власні домівки і при цьому продовжили навчання вже дистанційно.
«У квітні 2023 року нашою державною інституцією у рамках посадових повноважень перевірено умови проживання внутрішньо переміщених осіб, що проживають на території Полтавської політехніки. Єдиною рекомендацією для органів державної влади, підкреслюю — не для адміністрації університету, стало побажання, щоб дітей забезпечили необхідними технічними засобами. Коли ректор і народні депутати України виступають з такою ініціативою — це приємно вражає. Щиро вдячний за ваші успішно реалізовані ініціативи, сумлінну працю, що наближає нашу Перемогу!», — наголосив Представник Омбудсмана України в Полтавській області і побажав дітям успіхів та позитивних результатів у навчанні.
Діти отримали подарунки до прийдешніх новорічних свят у присутності батьків та рідних, які мали нагоду неформально поспілкуватись з благодійниками, а також обговорити поточні потреби з адміністрацією університету.
Нагадаємо, у студмістечку відкрився пункт видачі гуманітарної допомоги для ВПО «Тепла кофта», університет організував прийом фахівців органів соцзахисту для ВПО, а також відкрив нові можливості для працевлаштування ВПО, особам з інвалідністю, військовослужбовцям та особам з понад 15 -річним страховим стажем.
Нещодавно колектив Полтавської політехніки передав «ОДІНу» дрони, автономні обігрівачі і термобілизну, а ректор отримав відзнаку від Омбудсмана України.
Медіацентр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»