Програма розвитку ЖКГ Полтави на 2021 рік: капремонт сходових клітин коштом бюджету повертається
Не зважаючи на критику на депкомісіях проекту Програми розвитку ЖКГ на 2021 рік, вона була проголосована в сесійній залі. Здебільшого, опозиційні депутати не побачили там нічого нового, щоб свідчило про розвиток. Окрім цього навіть наявні загальні цифри, на думку цих депутатів, є лише декларативними
На другому пленарному засіданні 2-ї сесії Полтавської міськради більшість депутатів підтримали «Програму розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтавської міської територіальної громади на 2021 рік».
Ще під час обговорення проекту рішення на комісіях депутати «провалювали» питання програми ЖКГ, адже вона, по-перше, не містить у собі нічого нового, наприклад, не передбачає закупівлю нового комунального транспорту (хоча з приєднанням сільських територій це питання може стати критичним), по-друге, на думку депутатів, програма не буде виконана у повній мірі.
Розглянемо основні розділи Програми.
1. Утримання та ефективна експлуатація об’єктів житлово-комунального господарства
Капітальний ремонт житлового фонду — 50,4 млн грн:
Окремо виписана програма допомоги співвласникам будинків по очищенню дахів та покрівель, звисів, балконів від бурульок, криги, снігу та нальодів — 600 тис. грн.
На поточний ремонт житлового фонду передбачено 20,9 млн грн (з них — 10 млн грн на поточний ремонт ліфтів).
2. Ремонти та утримання об’єктів благоустрою
Загальне фінансування — 316,4 млн грн:
- утримання вулично-дорожньої мережі — 100 млн грн;
- реконструкція доріг — 43,7 млн грн;
- поточний ремонт доріг — 41,6 млн грн;
- утримання електромереж зовнішнього освітлення та світлофорів ПЕЗО «Міськсвітло» — 31,8 млн грн;
- капремонт доріг — 30 млн грн;
- прибирання території КП «ЖЕО № 2» — 20 млн грн.
- капремонт тротуарів — 15 млн грн;
- утримання об’єктів озеленення — 15 млн грн;
- видалення дерев та кущів — 7 млн грн;
- ремонт зупинок — 7 млн грн;
- утримання кладовищ — 3,8 млн грн;
- поточний ремонт дворів, тротуарів, контейнерних майданчиків — 1 млн грн;
- поточний ремонт зупинок — 0,5 млн грн.
Загалом, ключовою відмінністю цьогорічної програми від минулорічною стала наявність пункту «капремонт сходових клітин» (він же «капремонт під’їздів» з заміною вікон та дверей). В кінці 2019 року депутати Полтавської міськради 7-го скликання вирішили відмовитися від такого виду ремонту виключно коштом міського бюджету. У якості альтернативи було схвалено програму розвитку ОСББ, де подібні ремонти могли відбуватися коштом міста, але лише у якості співфінансування.
Нагадаємо, що проект Програми розвитку ЖКГ на 2020 рік також не отримав схвалення на депутатських комісіях. Депутати тоді просили «розшифровки» по кожному об’єкту, а не лише загальні цифр. Однак тодішній заступник міського голови Олексій Чепурко відповів на це, що конкретика виникає тоді, коли депутати виділяють кошти.
Не стала винятком і програма на 2021 рік, яка, як і попередні, більше нагадує декларацію про наміри.
Нагадаємо, у 2020 році управління ЖКГ Полтави перерахувало своїм підрядникам за різні ремонти і проекти 403,8 млн грн. З них 173,5 млн витратили на прибирання вулиць.
, «Полтавщина»