Gorozhanin.com.ua

Портал прозорості видобувних галузей — ключ громадськості до розуміння енергетичного сектору

22 апреля
10:03 2021

Електронна платформа Ініціативи прозорості видобувних галузей зробить видобувний сектор ще прозорішим і зрозумілішим для громадськості. Кожен зможе оцінити запаси родовищ у регіонах, обсяги видобування, імпорту-експорту ресурсів. На порталі можна простежити також податкові платежі, витрати на благодійність та маршрути транспортування корисних копалин. Зараз сайт працює у тестовому режимі. Офіційну версію презентують до кінця року.

Портал ІПГВ зробить видобувний сектор України зрозумілим кожному

Інфографіка про те, які види інформації плануються на порталі ІПВГ Інфографіка про те, які види інформації плануються на порталі ІПВГ

Портал ІПВГ — це детальна карта використання природних ресурсів. Крім того, громадяни зможуть бачити всю інформацію про діяльність видобувників.

Безпосередню участь у формуванні платформи та її законодавчому обґрунтуванні брали члени Асоціації «Енерготранспарентність», яка просуває міжнародний стандарт Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) в Україні на рівні громадськості та у видобувних регіонах.

Ініціативу прозорості видобувних галузей у нашому місті популяризує ГО «Полтавська філія Суспільної служби України». Це одна з ключових громадських організацій, яка входить до Асоціації «Енерготранспарентність». Її мета — налагодити комунікацію між газовидобувниками та громадськістю. Представники Служби переконані, створення Порталу стане поштовхом до конструктивного діалогу сторін.

— Навколо видобувного сектору поширюється багато міфів. Мешканці громад вірили у них, оскільки не мали інших джерел інформації. Портал допоможе позбутися чуток і зменшити комунікаційну прірву, — вважає голова ГО «Полтавська філія Суспільної служби України» Ганна Кіященко.

Також на сайті працюватиме онлайн-система подання та аналізу звітності компаній. Раніше документи розміщували в pdf-форматі. Близько півроку йшло на збір даних, складання звітів, сканування. Онлайн-система значно прискорить всі ці процеси. А електронний архів документів спростить пошук і обробку інформації.

— Дані формуються в машиночитному форматі, тобто можуть бути легко використані для аналітики та візуалізації. Їх потрібно просто скопіювати, — додає Ганна Кіященко.

Поки що портал працює у тестовому режимі. Запустити офіційну версію планують до кінця 2021 року.

Нову систему звітності синхронізують з Державною податковою службою та Службою геології та надр України

Ініціатива прозорості передбачає рівноправну участь держави, представників енергосектору та громадськості. Портал ІПГВ має задовольняти потреби всіх зацікавлених сторін.

— Онлайн-платформа допоможе представникам галузі оперативно готувати публічну інформацію. Мешканці зможуть відстежувати вплив видобувного сектору на економіку країни та регіону зокрема. А уряд ухвалюватиме рішення щодо розвитку галузі з огляду на її актуальний стан, — наголошує голова Асоціації «Енерготранспарентність» Віталій Филенко.

Вже цього року Міністерство енергетики України прийняло на баланс електронну систему подання та аналізу звітності ІПВГ.

— Електронна система звітування — це новий рівень відкритості, що відповідає міжнародним стандартам прозорості і прийшов до нас із закордонного досвіду. Сподіваємося, що у 2021 році компанії зможуть повноцінно звітувати в електронному вигляді. Нині розробляємо методичні рекомендації стосовно заповнення форм звітності, — повідомила керівниця Директорату Міненергетики з питань формування енерго- та ресурсоефективної політики Вікторія Гнатовська.

У проєкті Держбюджету на 2021 рік для удосконалення електронної звітності передбачили понад 1,2 млн грн. За словами Вікторії Гнатовської, нова система допоможе краще відстежувати і надходження до місцевих бюджетів.

— Найближчим часом плануємо провести тестову звірку платежів. Також обговорюємо можливість синхронізації даних електронної системи звітування з Державною податковою службою та Державною службою геології та надр України. Щоб інформація, яка подається суб’єктами господарської діяльності, перевірялася в автоматичному режимі, — підкреслює експертка.

Процес онлайн-навчання з використання порталу ІПВГ для компаній, які подають звітність Процес онлайн-навчання з використання порталу ІПВГ для компаній, які подають звітність

Щоб робота з порталом ІПВГ швидше принесла плоди, у лютому цього року для представників уряду та видобувного сектору провели цикл тренінгів із користування онлайн-системою подання звітів. Нині IT-команда, обрана конкурсною комісією, працює над удосконаленням Порталу.

Іванна АНДРУЩЕНКО


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

СБУ затримала агентурну пару фсб, яка наводила ракети на Київщину та ще 4 області в Україні, – ФОТО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.