Полтавський музей авіації готовий прийняти у себе умовний «Музей тоталітаризму»
Це лише один із запропонованих форматів майбутнього музею. Поки члени робочої групи узгодили можливі назви закладу та форми його правового статусу
21 липня під головуванням першого заступника голови обласної ради Олександра Лемешка відбулося друге засідання робочої групи, створеної для обговорення пропозицій та напрацювання концепції щодо створення музею окупації радянської доби. Про це повідомили у прес-службі Полтавської обласної ради.
За результатами обговорення учасники засідання зупинилися на 4 варіантах назви музею: «Шлях до незалежності», «Музей визвольної боротьби XX-XXI століть», «Музей радянської окупації» і «Музей тоталітаризму». Також члени робочої групи проаналізували можливі правові статуси музею: філія, підрозділ, експозиція в уже діючих музеях, самостійний музей, відкрита локація Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
Олександр Лемешко
Для «Полтавщини» Олександр Лемешко повідомив й про інші пропозиції, які надійшли до робочої групи:
— Є також пропозиція від Музею важкої бомбардувальної авіації, що вони мають площі під майбутній музей. Є також звернення від інших громад області, що вони готові розмістити музей на своїй території. Однак, про все це говорити поки що зарано. Законодавством передбачено багато вимог та норм до музеїв та експозицій. Ми повинні отримати багато погоджень від того ж Мінкульту. Є нюанс і з фінансуванням. Йде війна. Тому держава буде враховувати й фінансові витрати на музей, інакше нас не зрозуміють. Тому поки що більш конкретної інформації про майбутній музей ніхто сказати не може. Попередньо і особисто від себе можу сказати, що, можливо, музей більш доречно розмістити на території Полтавської громади або району. Так буде зручніше для майбутніх туристів. Але це не буде територія музею Полтавської битви, адже він має особливий статус і саме головне — це не власність обласної ради, ми не маємо права щось там вирішувати.
Після визначення можливих варіантів назви музею та його правового статусу члени робочої групи будуть працювати над концепцією майбутнього музею.
Нагадаємо, у червні голова Полтавської облради Олександр Біленький запропонував відкрити музей окупації радянської доби саме на території музею Полтавської битви.
, «Полтавщина»