Полтавські рибалки зібрали 420 тис. грн на глушилку для дронів, яка працюватиме на Донецькому напрямку
З початку війни ГО «Річки Полтавщини» перепрофілювалися з зариблення річок на «зариблення» ЗСУ
Півроку полтавські рибалки збирають різні тактичні речі для армії. Впродовж останніх двох місяців вони зібрали 420 тис. грн на портативний антидрон KVS Antidron G-6. Це апаратний комплекс українського виробництва для придушення каналів управління БпЛА з радіусом блокування 3000 метрів та вагою 6,5 кг.
Детальніше про збір розповів керівник ГО «Річки Полтавщини» Олександр Штейман:
Керівник ГО «Річки Полтавщини» Олександр Штейман
— Два місяці тому почали збирати кошти на антидрон. Скидалися прості полтавці й люди з-закордону, які є у нас у спільноті. Радіус дії апарату — 3 км, на такій висоті він може саджати дрони. Ми апарат уже купили, 31 серпня він поїде на фронт.
— Наскільки ефективне придбання такого глушника? Адже деякі експерти вважають подібну закупівлю недоцільною то дороговартісною?
— Цей дрон використовуватимуть не у територіальній обороні Полтави, а на Донецькому напрямку, тому він дуже там потрібен. Хлопці, які виконують бойові завдання, воюють на тих позиціях, де велике скупчення ворожих дронів. Артилерія там ніколи не зупиняється, ворог бачить позиції й коригує свій вогонь. Якби у наших бійців був глушник, то ворог би не бачив куди бити.
Дрон використовуватимуть наші хлопці зі 115-ї бригади. Антидрон обриває радіозв’язок між пультом і дроном, після чого він не бачить звідки прийшов. Коли він втрачає зав’язок, то його або вітром здуває, або він падає на землю. Хлопці беруть цей дрон, витягують із нього інформацію, а потім перепрошивають і використовують його у своїх цілях.
— Чи є у ГО «Річки Полтавщини» плани з зариблення Ворскли?
— Це уже після війни. Зараз максимально потрібно допомогти армії.
, «Полтавщина»