Полтавські чиновники виграли суд у держаудиторів, щоб не стягувати з підрядників 5 млн грн за неякісний ремонт доріг
Державні аудитори виявили переплату за ремонт доріг та потреби КАТП у Полтаві на 26,5 млн грн — управління ЖКГ судиться, щоб не повертати кошти
30 червня Полтавський окружний адмінсуд скасував вимогу Держаудитслужби до управління ЖКГ Полтави щодо усунення порушень у ремонтах і закупівлях на 26,5 млн грн. Наразі аудитори оскаржують це рішення.
За даними реєстру судових рішень, мова йде про перевірку Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, яка проходила наприкінці минулого року. Аудитори проводили ревізію діяльності УЖКГ за період із 1 жовтня 2019-го по 30 вересня 2021 року. У результаті знайшли низку порушень (повний текст звіту наразі недоступний).
1. Недоліки, дефекти дорожнього покриття та неякісно виконані роботи з ремонту на вулицях Колективній, Огнівській та Світанковій.
Послуги замовляли ТОВ «ДРСУ Полтава», ТОВ «Навекастрой», ТОВ «Будівельник 2016», ТОВ «Дорожньо-будівельні інвестиції». Держаудитори підрахували, що їхня робота призвела до збитків на 5,1 млн грн, тож підрядники мають усунути недоліки або відшкодувати збитки.
2. Зайва допомога Полтавському КАТП-1628.
За висновком аудиторів, КАТП-1628 отримало незаконну допомогу в сумі 21,4 млн грн. Ці кошти УЖКГ перерахувало підприємству на закупівлю сміттєвоза, контейнерів та підйомника, однак використані вони не були.
3. Необґрунтоване виготовлення проектно-кошторисної документації.
Про які саме проекти йде мова, у матеріалах справи не вказано. Однак держаудитори висунули до управління ЖКГ вимогу планувати до ремонту першочергово ті об’єкти, які вже мають проектно-кошторисну документацію, а також надалі розробляти проекти лише на ті об`єкти, виконання робіт на яких відбудеться протягом того року, в якому ці проекти були виготовлені.
4. Зайва матеріальна допомога чиновникам.
Про конкретні випадки та суми збитків у цьому пункті також не вказано. Однак тут аудитори також вимагають надалі, при плануванні видатків на матеріальну допомогу посадовим особам, робити це у відповідності до ч.5 ст. 21 закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07 червня 2001 року № 2493-ІІІ у розмірі посадового окладу.
Юристи управління ЖКГ з такими висновками не погодилися та пішли до суду. Там вони заявили, що висновки про якість дорожнього покриття аудитори робили ще до закінчення робіт (хоча вони і були вже оплачені), а висновки щодо державної допомоги — це взагалі не їхня парафія. Мовляв, цим має займатися Антимонопольний комітет. Крім того, в УЖКГ вказали на низку бюрократичних порушень під час складання висновків.
Суддя Анна Чеснокова погодилася із доводами юристів управління ЖКГ та задовольнила позов. Вона скасувала вимогу Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області «Про усунення виявлених порушень» № 201617-79.14.2022 від 06 січня 2022 року. Також аудитори мають відшкодувати управлінню 2481 грн судових витрат.
Наразі представники Держаудитслужби подали на це рішення апеляційну скаргу.
, «Полтавщина»