«Полтаватеплоенерго» розпочало модернізацію котельні на вул. Квітучій для опалення 109-го мікрорайону
Обласне комунальне підприємство планує до початку жовтня завершити реконструкцію котельні, яка удвічі збільшить її потужність. Цього вистачить і на мешканців 109-го мікрорайону. Єдина проблема — щоб не збиватись з графіку область та місто мають вчасно співфінансувати реконструкцію
Сьогодні технічний директор обласного КП «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко влаштував невеликий брифінг для ЗМІ на тему початку реконструкції котельні підприємства на вул. Квітучій, 6к, очікувана вартість якої складає 33 млн грн у цінах 2020 року.
Передісторія проекту відома — у зв’язку із тим, що турбомеханічний завод відмовився від соціальної функції опалення житлових будинків, теплоенерго запропонувало опалювати мешканців 109-го мікрорайону Полтави своєю котельнею.
Завдяки перемичці, яка з’єднала котельню із мережею 109-го району, підприємство підстраховувало підприємство «Полтаватепло» з її котельнею на території ПТМЗ на початку опалювального сезону у 2020 та 2021 роках. Однак потужність котельні на Квітучій не розрахована на таку кількість споживачів (11 тисяч замість 6 тисяч), які проживають у 30 будинках. Саме тому було прийнято рішення про реконструкцію котельні, щоб збільшити її потужність вдвічі. Проект підтримали обласна та міська влади.
— У 2021 році на рівні області та міста прийняли рішення про співфінансування, було підписано меморандум, — нагадав Володимир Пасічко. — Ми провели тендер, переможець був визначений у листопаді. Ми вже витратили 6,5 млн грн власних коштів для основного обладнання. Перш за все, це котли, у березні їх вже поставлять. Наразі виконуємо загальнобудівельні роботи, щоб не зупиняти котельню. У березні демонтуємо частину котлів, а на початку жовтня — вона повинна вже працювати.
Техдиректор теплоенерго занепокоєний, що усі сторони цього проекту готові профінансувати реконструкцію котельні, адже міська рада поки не підтвердила такої готовності, хоча обіцяла профінансувати половину від необхідної суми. Щодо обласної влади, то за свою частку допомоги вона планує проголосувати вже на наступній сесії.
Володимир Пасічко також попередив мешканців, яких обслуговує котельня на Квітучій, що у міжопалювальний період у них буде відсутня послуга гарячого водопостачання, однак після завершення робіт вони отримають більш якісну послугу (автоматизовані котли мають більший ККД).
, «Полтавщина»