«Полтаватеплоенерго» оскаржить рішення щодо скасування нових тарифів на опалення
«Полтаватеплоенерго» продовжить судитися із Сергієм Капліним за нові тарифи на опалення у Полтавському апеляційному суді
У судовому реєстрі опублікували повний текст рішення Полтавського окружного адміністративного суду щодо скасування підвищення тарифів на опалення. З відповідним позовом до суду звернувся депутат Сергій Каплін.
Він попросив скасувати два рішення Полтавської облради — від 11 жовтня 2021 і 30 вересня 2022 років, які стосуються підвищення тарифів на тепло для абонентів «Полтаватеплоенерго» у Полтаві, Кременчуці, Карлівці, Решетилівці, Машівці та Котельві.
Під час судового розгляду юристи теплоенерго пояснили, що тариф на тепло — це фактично собівартість послуги. А застосування економічно необґрунтованого тарифу може призвести до зупинки роботи підприємства. У теплоенерго великі борги, наприклад, за період з 1 жовтня 2021 по 31 травня 2022 років підприємство заборгувало «Полтавагазу» 69 млн грн.
Проте суд звернув увагу на те, що підвищення тарифів відбулось з 1 травня 2022 року, коли діяв Меморандум щодо непідвищення цін на комунальні послуги. Суд посилався у своєму рішенні на принцип «належного урядування», коли державні органи повинні виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість.
11 квітня суддя Тетяна Канигіна визнала рішення Полтавської обласної ради щодо збільшення тарифів незаконним. Відповідно, у разі набрання судового рішення законної сили, тарифи повернуться до довоєнного рівня та будуть розраховуватися відповідно до постанови НКРЕКП, яка діяла до рішення обласної ради. Але досі цього не відбулося.
«Полтаватеплоенерго» до 19 травня планує подати апеляційну скаргу — наразі юристи готують текст оскарження.
Заступник директора «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай повідомив:
— Теплоенерго не є комерційним підприємством, яке здійснює бізнес. Це підприємство, яке дуже жорстко і чітко регламентується чинним законодавством. Порядок застосування тарифу встановлюється Кабінетом Міністрів України. Порядок обрахунку тарифної складової, здійснюється у тих параметрах, які визначає Уряд. Складова тарифу: паливо, труби, які потрібно відремонтувати і покласти, заробітна плата. КМУ встановив порядок застосування тарифу — у 2021 році це право перейшло від НКРЕ до місцевого самоврядування. Відповідно органи місцевого самоврядування застовували тарифну складову до комунальних підприємств. Підприємство і обласна рада виконують документи, які встановлені Кабміном. У тексті рішення не написано, де ми порушили закон. А заклики Сергія Капліна не платити за новими тарифами лише збільшують наш борг. Загалом нам абоненти заборгували понад 500 млн грн.
Довідково. 21 жовтня 2021 року на сесії Полтавської обласної ради депутати прийняли рішення про встановлення тарифів на теплову енергію. Вартість за Гкал знизили з 1600 грн до 1248 грн. Проте, якщо раніше поточні витрати на зарплату, утримання мереж, теплових пунктів додавалися у тариф за тепло, то тепер їх вивели в абонентську плату, яка, в залежності від площі квартири коливається від 200 до 1000 грн та нараховується протягом року, а не тільки під час опалювального сезону. Таким чином, загальна вартість послуги зросла на понад 40%. Двоставковий тариф запрацював з 1 грудня 2021 року, а з 1 травня 2022 року набули чинності нові тарифи, за які депутати проголосували на сесії у жовтні 2021 року. І якщо до завершення минулого опалювального сезону «абонплату» мешканці просто не помічали, то з його завершенням умовно обов’язкова частина багатьох споживачів дуже сильно здивувала.
Відповідно до поданої фінансової звітності, минулий рік «Полтаватеплоенерго» завершило з чистим прибутком у 47,2 млн грн при доході у 1 млрд 667,3 млн грн. При цьому Полтавська облрада коштами обласного бюджету збільшила статутний капітал підприємства (фактично, надала дотацію) у розмірі близько 100 млн грн. Подвійне збільшення активів пояснюється передачею на баланс ПОКВПТГ виробничих потужностей на території Кременчука.
, «Полтавщина»