«Полтаватеплоенерго» готове змінити форму власності з КП на ТОВ, щоб залучити інвестиції для зменшення тарифів
Приватні інвестиції змогли б котельні енергоефективнішими та зменшити залежність підприємства від ціни на газ, яка складає 50% від тарифу на опалення
12 січня Верховна Рада України скасувала Господарський кодекс та розпочала реформу державних та комунальних підприємств, які мають стати акціонерними товариствами (КП за згодою засновника). «Полтавщина» днями зібрала думки двох сторін щодо нового закону: одні висловили пересторогу, що КП будуть просто знищені, другі говорили про шанс залучити в КП приватні інвестиції від міжнародних партнерів.
Керівник обласного КП «Полтаватеплоенерго» Олег Мізік долучився до дискусії з позиції підтримки такої ініціативи:
«Досвід роботи з інвесторами говорить про те, що вони більше націлені на бізнесову складову. Форма комунального підприємства дозволяла реалізовувати здебільшого тільки безпекові питання. Наприклад, наш спільний когенераційний проект. До речі, сьогодні розпочався монтаж обладнання на одній із котелень. Дякую Катерині Ямщиковій, Тетяні Бардіній та GIZ за підтримку та розуміння.
Однак, вже на напрямі комерції та прибутків інвесторів зупиняла комунальна форма власності. А інвестиції є куди направити. Наприклад, на нові енергонасоси, частотні перетворювачі, утилізатори викидів, на нові котли та нові пальники до них. Все це дозволило б зекономити на паливній складовій у тарифі, а це нині 50%. Тобто, інвестиції з часом допомогли б зменшити тариф для споживачів».
Олег Мізік також підкреслив, що організації-донори, наприклад USAID, цікавляться не тільки формою власності, а й враховують довіру до підприємства. Це залежить від чіткого виконання своїх зобов’язань перед партнерами. Був час, коли таку довіру втратив водоканал, але після зміни керівництва цей момент вдалося виправити.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»