«Полтавагаз» від’єднав від газу Свято-Троїцький храм на території Хрестовоздвиженського монастиря
Газовики вважають, що релігійна громада краде газ, адже газовий котел є потужнішим за лічильник, який не враховує усі об’єми спожитого газу. Релігійна громада вважає, що їх від’єднали від газу помилково
9 лютого АТ «Полтавагаз» проводило технічне обслуговування газового обладнання Хрестовоздвиженського монастиря, що на Червоному Шляху. Газовики виявили кілька недоліків і дали час керівниці жіночого монастиря, щоб їх усунути.
Окрім цього газовики виявили, що на території монастиря діє Свято-Троїцький храм, який має самовільно замінене газове обладнання, без внесення відомостей про це в проектно-технічну документацію.
Свято-Троїцький храм на території Хрестовоздвиженського монастиря
Опломбована газова труба Свято-Троїцького храму
Про це «Полтавщині» розповів в.о. голови правління «Полтавагазу» Олександр Чухрай:
— У них є незареєстрована кількість газовикористовуючого обладнання, проектно-технічна документація яких не відповідає як по їх кількості, так і по потужності. Один із них, «сотий», споживає газу більше, ніж враховує лічильник. Тобто, лічильник працює на максимумі, але не враховує реальні об’єми споживання газу. По суті — це крадіжка газу. Ми опломбували самовільне обладнання і готові до діалогу. Але поки з нами ніхто з цієї релігійної громади не контактує.
А поки прихожани храму скаржаться на холод у культовій споруді до Подільської райради, до Полтавської міськради і до Полтавської ОДА.
UPD. Заступник голови громади «Храм Святої Троїці» Олексій Скрильник повідомив, що громада домовилась із керівником Полтавського управління експлуатації газорозподільної системи Юрієм Самсоновим про те, що приведуть свою документацію у відповідність, а «Полтавагаз» невдовзі відновить газопостачання. За діалог та розуміння проблеми релігійна громада вдячна Юрію Самсонову.
, «Полтавщина»