Полтава просить у ЄС 6,5 млн євро на реконструкцію школи № 9 та НВК № 16
Ремонт навчальних закладів зумовлений збільшенням кількості дітей переселенців у Полтаві й необхідністю покращити вигляд старих будівель
Продовжуємо розповідати про проекти, які представила полтавська делегація на форумі Асамблеї європейських регіонів у Відні. Полтава попросила 100 мільйонів євро на будівництво нового житла для переселенців у мікрорайоні Лазурному та 5 мільйонів євро на будівництво реабілітаційного центру для військових. Європейським бізнесменам також представили проекти реконструкції двох навчальних закладів — НВК № 16 та школи № 9.
Плани розбудови школи в центрі Полтаві й виховного комплексу на Огнівці існували задовго до повномасштабного вторгнення. Полтава подала ці об’єкти на кредитування до Європейського інвестиційного банку. Проекти пройшли відбір, проте фінансування так і не було отримане через повномасштабну війну. В жовтні 2023 року ці навчальні заклади подали на конкурс по програмі відновлення і відбудови регіонів України, але знову без результату. Тому місто продовжує шукати інвесторів, тому представило ці проекти для європейського бізнесу.
Школа № 9 на Павленках
Орієнтовна вартість будівництва складає 2,5 млн євро або 97,4 млн грн. Необхідність реконструкції зумовлена старим обладнанням та збільшенням кількості учнів внаслідок переселення внутрішньо переміщених осіб, а також будівництво нового мікрорайону на території ПТМЗ.
Планується реконструкція із добудовою. Передбачено: утеплення фасадів, ремонт евакуаційних сходів та добудова корпусу на 16 навчальних кабінетів початкової школи з рекреаційними зонами та групами продовженого дня. Після реконструкції заклад отримає додаткові 28 робочих місць, а школа може прийняти додатково 400 учнів.
НВК № 16 на Огнівці
Орієнтовна вартість — 2 млн євро або 80,8 млн грн. Реконструкція передбачає створення 6 групових осередків: медичні, методичні, адміністративні приміщення, спортивної та музичної зали, пральні та облаштування 6 ігрових і спортивних майданчиків. За результатами реконструкції заклад зможе додатково утримувати 6 виховних груп, 24 робочих місць та 120 учнів.
Також для НВК № 16 існує альтернативне проектне рішення на 4 млн євро або 120 млн грн. Відповідно до нього, сучасна двоповерхова будівля садочка включатиме інклюзивні приміщення з просторими групами кімнат та кабінетів, актовою та спортивною залами. При цьому комфортні умови навчального процесу забезпечуватимуться за рахунок системи автономного опалення.
Ці всі плани реалізуються, якщо ними зацікавляться європейський бізнес, а Україна отримає фінансування від Європейського союзу, яке зараз блокує Угорщина.
Проекти будівництва уже готові. На різного роду документацію та її коригування Полтава впродовж 2020-2022 років витратила суму у 6,8 млн грн. Згідно з даними експертних звітів, які датовані лютим 2022 року, загальна кошторисна вартість відповідає вартості у презентації.
Депутатка Полтавської міськради Оксана Деркач розповіла, що європейців в першу чергу зацікавили проекти будівництва у майбутньому мікрорайоні Лазурному — житло для переселенців, центр реабілітації і тролейбусна лінія на Огнівку. Ці проекти можна зробити комерційними. А ось реконструкція двох навчальних будівель поки особливої зацікавленості в інвесторів не викликала.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»