Полтава планує прибрати нелегальних торговців навколо центрального ринку, знайшовши для них альтернативу
Міська влада не продовжила ярмарок на вулицях, прилеглих до центрального ринку. Як умовити нелегальних торговців піти з тротуарів? Для цього, на думку керівника КП «Полтава-Сервіс» потрібно віднайти для них альтернативні майданчики
На початку серпня міська влада в особі КП «Полтава-Сервіс» попередила підприємців з ринку «Овочевому», який функціонує на вул. Новий Базар, 39, що до жовтня місяця їм потрібно переїхати на вул. Київське шосе, 70а. На новому місці буде облаштовано 55 місць для торгівлі та розміщено 7 автофургонів.
Керівник КП «Полтава-Сервіс» Денис Поліщук розповів про подальшу долю нелегальних торговців, які продовжують вести свою діяльність навколо центрального ринку:
— Дію ярмарку ми не продовжували, тому торгівля на тротуарах навколо ринку є незаконною. Ми періодично зустрічалися зі стихійними торговцями, але є таке ж нерозуміння з їхнього боку, як і на «Овочевому» — ніхто не хоче йти з цих вулиць. Хоча, якщо і вирішувати цю проблему, то потрібно знайти для них альтернативні місця. Якщо мова йде про одяг чи взуття, то можливо їм слід перейти до ринку «Полімпекс», якщо про продукти харчування, то вже до центрального ринку. Якщо поліція допоможе нам із цими процесами, то нелегалів можна переселити на інші майданчики.
Щодо правоохоронців, то у прес-службі обласного управління Нацполіції повідомили, що протягом року складено сотні адмінпротоколів на нелегальних торговців. Правоохоронці завжди беруть участь у спільних з міською владою рейдах. Триває й превентивна робота. Однак, на думку поліції, до цієї роботи більш активніше потрібно долучати міську Інспекцію з благоустрою, яка має більше інструментів впливу на нелегалів, а поліція може тільки виписати невеличкий штраф — 340 грн. Такі адмінпротоколи не зупиняють нелегалів.
Щодо останнього аргументу, то Інспекція у березні 2021 року продемонструвала, що може припинити торгівлю протягом дня. Однак, згодом все повернулося на свої місця, адже це явище є відлунням глибокої та складної соціальної проблеми. Торгівля дає постійну або періодичну роботу людям переважно похилого віку. Тому лише примусом цю проблему міська влада навряд чи вирішить. Можна погодитись із Денисом Поліщуком щодо необхідності альтернативних та легальних майданчиків.
, «Полтавщина»