Перед ліквідацією ОАСК встиг поновити на посаді лубенського прокурора і присудити йому майже 600 тис. грн компенсації
У листопаді 2022-го року скандальний Окружний адмінсуд Києва поновив на посаді прокурора Лубенської прокуратури та зобов’язав виплатити йому майже 600 тис. грн заробітної плати. А сьогодні, 13 грудня, Верховна Рада проголосувала за ліквідацію ОАСК
13 грудня Верховна Рада підтримала законопроект № 5369 про ліквідацію скандального Окружного адміністративного суду міста Києва — 310 депутатів проголосували за відповідне рішення. Про це повідомила фундація DEJURE.
«Терміновий» законопроект було подано Президентом України як невідкладний задовго до повномасштабного вторгнення, 13 квітня 2021 року.
Ще у 2019-му році голові ОАСК Павлу Вовку, який очолював суд з 2010 року, та трьом його колегам вручили підозри в організації перешкоджання діяльності судових органів влади та втручання в їхню діяльність. У липні 2020 року детективи НАБУ та СБУ викрили «систему керованого правосуддя, яке використовував Павло Вовк для особистого збагачення, а також як інструмент захоплення влади у судовій системі».
Слід зазначити, що, на думку слідства, окрім голови Павла Вовка, ледь не усі судді ОАСК є глибоко корумпованими. Зокрема, ГО «Центр протидії корупції» пояснювало, що необхідно розпустити ОАСК через низьку довіру до справедливості винесених у цьому суді рішень та передати його справи іншим судам.
У вересні 2020 року Вища рада правосуддя відмовилася відстороняти Вовка від керування Окружним адміністративним судом міста Києва та пояснила це тим, що він так і не отримав статус підозрюваного. А весною 2021-го у ЗМІ з’явилась інформація, що в Офісі президента підготували законопроект про ліквідацію ОАСК та Київського окружного адмінсуду. Замість цих двох установ пропонується створити Окружний адміністративний суд Київської області та міста Києва.
Проте, ОАСК продовжував працювати. Але із початком повномасштабного вторгнення суд на місяць припинив свою роботу. А у квітні ОАСК почав знову приймати рішення в судових справах.
Зокрема, за останні півроку суд виніс десятки скандальних рішень та ухвал, про які 12 грудня у своєму сюжеті розповіли журналісти BIHUS.Info.
ОАСК прийняв рішення про поновлення звільнених посадовців з багатомільйонними виплатами та поновив на посадах люстрованих, яким також призначив мільйонні компенсації.
Одне із таких рішень стосується й Полтавщини. Наприкінці листопада 2022-го ОАСК поновив на посаді прокурора Лубенської місцевої прокуратури Дениса Радійчука. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Згідно з матеріалами справи, з 30 серпня 2018-го року Радійчук працював на посаді першого заступника керівника Полтавської місцевої прокуратури Полтавської області. А з 19 березня 2021-го року був звільнений з посади через невдале проходження атестації. Але Радійчук із таким рішенням не погодився і тому звернувся до ОАСК.
21 листопада 2022-го року суд поновив Дениса Радійчука на посаді прокурора Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області з 20 березня 2021 року. А також ОАСК стягнув з Полтавської обласної прокуратури на користь Радійчука середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 568 тис. грн. Апеляційна скарга на це рішення може бути подана протягом тридцяти днів.
***
Нещодавно Держдепартамент США наклав санкції на голову ОАСК Павла Вовка. Після чого 12 грудня Комітет Верховної Ради з питань правової політики розглянув на своєму засіданні проект Закону № 5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду. І 9 голосами членів Комітету вирішив, що Раді слід прийняти проект відразу за основу і в цілому, тобто, без процедури другого читання. Також комітет рекомендував, що поправки до тексту закону можна буде внести вже постфактум, після ухвалення.
Слід зазначити, що ОАСК не припинить свою діяльність найближчим часом та навіть найближчі пів року. Самі експерти зазначали, що ліквідація ОАСК завершиться не раніше літа 2023-го року.
, «Полтавщина»