Новий формат проведення наукової практики для учнівської молоді: ліцеїсти знайомилися з кафедрами ПДМУ
У рамках угоди про співпрацю між Полтавським державним медичним університетом та Науковим ліцеєм № 3 Полтавської міської ради з метою профорієнтаційної роботи та розробки та впровадження нових, креативних підходів в організації проведення наукової практики, спрямованої на залучення та підготовку учнівської молоді до наукової та науково-дослідницької діяльності на базі ПДМУ була проведена наукова практика для ліцеїстів 10-А класу з 01. 04. 2024 року по 05. 04. 2024 року під загальним керівництвом викладача кафедри фізики Сергія Стеценка.
У перший день практики завідувачка кафедри фізики, доцент Олена Сілкова, ознайомила учнів із історією ПДМУ, історією кафедри фізики та основними науковими напрямками роботи кафедри.
На практичних заняттях ліцеїсти досліджували будову та властивості рідин: явища поверхневого натягу, капілярні явища, явища змочування-незмочування, в’язкість рідин, зокрема, в’язкість крові.
Заняття другого дня практики були присвячені дослідженням впливу електромагнітних полів на біологічні тканини. Також учні ознайомилися з властивостями та характеристиками змінного електричного струму та його використанням в медицині для діагностики, профілактики та лікування деяких захворювань.
Креативне проведення практики мало змістовне продовження далі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини, де ліцеїсти ознайомилися з практичним застосуванням сучасних діагностичних методів таких як УЗД внутрішніх органів, серця, щитоподібної залози та судин; денситометрією кісток, в основі яких лежать фізичні явища, які учні розглядали напередодні.
3 та 4 квітня ліцеїсти відвідали кафедру ортопедичної стоматології з імплантологією, та кафедру оториноларингології з офтальмологією на яких ознайомилися з найсучаснішим діагностично-лікувальним обладнанням, яке зокрема, дозволяє дослідити мікро та макроструктуру зубів, отримати тримірно-просторове зображення структурних утворів голови, проводити едоскопічні оперативні втручання в порожнині носа та навколоносових пазухах. Особливу цікавість учнів викликала можливість власноруч виконати деякі дослідження.
Прес-служба Полтавського державного медичного університету
www.pdmu.edu.ua