Наукове майбутнє Зіньківської громади
Поточний навчальний рік приніс гарні здобутки на науковій ниві. Школярі Зіньківської ТГ показали відмінні результати на районному й обласному етапах Всеукраїнських предметних олімпіад. Також мають призера конкурсу Малої академії наук України.
З 1 по 4 березня на Полтавщині відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Конкурс зібрав понад 600 учасників.
Одна з трьох учасниць від Зіньківської громади Владислава Дмитрусь, учениця 9 класу Зіньківського опорного ліцею № 1, здобула чудовий результат – III місце в номінації «Соціологія» з науковим дослідженням «Волонтерство як спосіб покращення ментального здоров’я дітей». Науковий керівник — Оксана Анатоліївна Должко.
— Поштовхом до вибору ідеї дослідження стали події, які відбуваються в нашій країні. Волонтерство стало важливою складовою сучасного життя. На часі й питання ментального здоров’я дітей… Ми довели, що залучення до волонтерства сприяє підвищенню самооцінки, задоволенню життям, зменшує ризики депресії. А об’єднання заради спільної мети мотивує та знижує рівень стресу й тривоги, — говорить науковий керівник Оксана Должко.
Зі слів Владислави, проєкт передбачав ретельне дослідження та аналіз впливу війни на психологічний стан та загальний розвиток підлітків.
— Ми спілкувалися з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб, вивчали тему ментального здоров’я та волонтерства, робили опитування. Результати статистики, наших досліджень, мій особистий досвід та власні спостереження дають змогу стверджувати, що це шлях до подолання психо-емоційних проблем сучасних дітей, — зазначає дівчина.
Діти займаються волонтерством заради допомоги іншим та набуття безцінного життєвого досвіду, спілкування та взаємодія виходять на новий рівень. Це покращує їхні соціальні навички, дає можливість відчути власну важливість та здатність змінюватися і змінювати все навколо себе.
— Я переконана, що наші дослідження будуть корисними для розвитку програм і проєктів, спрямованих на покращення ментального здоров’я дітей через волонтерство. Впевнена, що разом ми зможемо зробити вагомий внесок у цю сферу і допомогти дітям отримати необхідну підтримку та допомогу, — наголошує Владислава.
Школярі Зіньківщини завершили свої виступи на III етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Успіхи в олімпіаді є результатом плідної праці та великого зусилля не лише учнів, а й вчителів та батьків.
Досягнення учнів Зіньківської громади:
- Антон Поворознюк, 9 клас, Ставківський ОНВК, історія, II місце, учитель Наталія Дінець;
- Костянтин Єременко, 7 клас, філія «Дейкалівська гімназія», математика, II місце, учитель Людмила Тесля;
- Олександра Соць, 5 клас, Зіньківський опорний ліцей № 1, математика, II місце, учитель Олександр Суденко;
- Максим Кеда, 9 клас, Зіньківський опорний ліцей № 1, інформаційні технології, II місце, учитель Євген Сідак;
- Владислав Бащук, 10 клас, Зіньківський опорний ліцей ім. М. К. Зерова, правознавство, І місце, учитель – Володимир Чикало;
- Анастасія Дахно, 9 клас, Зіньківський опорний ліцей ім. М. К. Зерова, правознавство, II місце, учитель Володимир Чикало;
- Артем Шумейко, 4 клас, Зіньківський опорний ліцей ім. М. К. Зерова, математика, III місце, учитель Ірина Леонтій;
- Владислав Бащук, 10 клас, Зіньківський опорний ліцей ім. М. К. Зерова, англійська мова, III місце, учитель Ірина Безпала;
- Вікторія Залужна, 8 клас, Зіньківський опорний ліцей ім. М. К. Зерова, біологія, III місце, учитель Людмила Харченко;
- Анастасія Дахно, 9 клас, Зіньківський опорний ліцей ім. М. К. Зерова, біологія, III місце, учитель Людмила Харченко.
Наукові дослідження та допитливість школярів теж поліпшують ментальне здоров’я, особливо якщо цю роботу ще й належно оцінюють. Бажаємо всім школярам Зіньківщини нових успіхів на науковій ниві!
Олеся ТУР