Начальник Полтавської ОВА обережно підтримав ініціативу Мінкульту щодо пам’ятника Слави
Мінкульт рекомендував військовій адміністрації та міськраді демонтувати Монумент Слави, пам’ятник на місці відпочинку Петра I та коменданту фортеці Олексію Келіну. Керівництво ОВА ідею підтримало та запропонувало замість імперських пам’ятників вшанувати пам’ять інших героїв
На початку вересня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко разом зі своїми колегами порадив демонтувати та прибрати з публічного простору Полтави російські імперські пам’ятники.
Мова йде про Монумент Слави, встановлений на честь 100-річчя «перемоги російської армії Петра I у Полтавській битві», пам’ятник на місці відпочинку Петра, споруджений у 1849 році на місці будинку козака Магденка, в якому після битви зупинявся російський цар, та «Пам’ятник славним захисникам Полтави і коменданту фортеці Олексію Келіну», встановлений у 1909 році на честь 200-річчя перемоги у Полтавській битві.
Чи збирається військова адміністрація виконувати ці рекомендації, нам прокоментував Дмитро Лунін:
— Зрозуміло, що я патріот України, тому, коли йде війна із Росією, не буду підтримувати возвеличення будь-якої імперської події на території України. Експертна рада порадила занести ці об’єкти до музеїв, якщо вони мають культурну цінність.
Як тільки отримаємо документи, почнемо офіційно цим процесом займатися. Не все так просто. Ці об’єкти мають статус національних. Повинно бути наукове обґрунтування, чому саме ми робимо демонтаж. Плюс — це робиться за погодженням власника — Полтавської міської ради. Ми разом із Мінкультом, Полтавською міськрадою та обласною адміністрацією будемо займатися цим питанням.
Крім знесення пам’ятників потрібно визначити, що буде на їх місці. Якщо ми пам’ятник Слави зносимо, то не може там бути просто клумба. Треба одразу прийняти рішення, що ми там будуємо. Я впевнений, що треба наших героїв і нашу визвольну боротьбу возвеличувати.
Думки є різні, треба рухатися у ногу із часом. У нас дуже багато героїв і подій, на які треба звертати увагу. Наприклад, у грудні у нас 300-річчя Григорія Сковороди та Паїсія Величковського. Це видатні постаті для Полтавщини.
Нагадаємо, що Мінкульт та обласне керівництво хочуть створити у Полтавській області музей деімперіалізації, у якому експонатами будуть пам’ятники, які наразі стоять на центральних вулицях.
, «Полтавщина»