Gorozhanin.com.ua

На вихідних полтавська делегація відвідала археологічні розкопки 5000-річного кургану

02 июня
12:15 2021

На Дніпропетровщині закінчуються археологічні розкопки кургану часів енеоліту-бронзи. Збірна група з Полтави побувала тут 30 травня.

Організатором поїздки став туристичний клуб InGreen. Серед учасників були журналісти, наукові співробітники музею, викладачі одного з вишів, а також активні полтавці, які цікавляться археологією та історією.

На розкопках з полтавцями спілкувався Ярослав Ярошенко археолог Дніпровської археологічної експедиції Охоронної археологічної служби України Інституту археології Національної академії наук України. Він показав як проходять розкопки, розповів, що планують робити далі та показав фото найцікавіших артефактів, які тут були знайдені.

Археологи розкопують курган у Новоолександрівці від початку квітня. Поховання оточено рівним колом гранітних брил метрової висоти, поставлених впритул один до одного. Тут, як і в інших подібних курганах, поховані статусні представники давніх племен. Зараз почалася найважливіша частина розкопок, адже досліджується внутрішня частина кромлеху.

Фахівці уже виявили більше двадцяти поховань. Довкола кромлеха розкопано давні ямні і катакомбні поховання, де померлих хоронили на ношах із дерев’яними артефактами. Виявлені поховання належать до другої половини третього тисячоліття до нашої ери.

Ольга Влох Ольга Влох

Керівник туристичного клубу InGreen Ольга Влох була на кургані вже вдруге:

— Вперше я відвідала розкопки самостійно, ще до того як вони набули широкого розголосу серед населення і сюди захотіли поїхати тисячі відвідувачів. Тому весь день я була там одна. А ще мені пощастило потрапити на зачистку 20-го знайденого тут поховання. Це неймовірне відчуття для пересічної людини — побачити діючі археологічні розкопки та артефакти, яким 5000 років. Я щиро дякую археологам, які 30 травня погодилися прийняти нашу групу з Полтави ексклюзивно до старту відкритих екскурсій для всіх бажаючих. А також так детально розказали про курган і відповіли на всі запитання.

Крім кургану під час поїздки полтавська група відвідала пам’ятник історії Національного значення «Кодацька фортеця». До нашого часу збереглася лише невелика частина земляних валів колись могутньої фортеці ХVII ст. та залишки старого козацького кладовища. Також спеціально до полтавської делегації приїхала директорка краєзнавчого музею у Старих Кодаках Протопопенко Ніна Олексіївна. Музей зберігає експонати, які свідчать про життя та побут місцевих мешканців — дніпровських лоцманів, людей відчайдушної, але нині зниклої професії. Вони проводили судна між порогів та кам’яних скель на Дніпрі.

Сажівська Балка Сажівська Балка

Кодацька фортеця Кодацька фортеця

Далі по маршруту був іще один унікальний природний об’єкт. Тут нетипові краєвиди для нашого регіону і особливо гарно весною. Наприкінці насиченого емоціями дня полтавці прогулялися Набережною річки Дніпро.

Найближчі краєзнавчі тури від InGreen, які будуть у червні:

  • 12 червня — «Сділами Гетьманської доби» (Полтавська область)
  • 19-21 червня — «Неймовірні ландшафти та історія» (Житомирська область)
  • 26-28 червня — «Лаванда, місця сили та повітряні кулі» (Київська область)

Деталі на сайті — ingreen.in.ua

Глаша ЗЕЛЕНА


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Полтавський нацгвардієць збирає гроші для авто своєму підрозділу

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.