На спортмайданчиках у трьох парках Полтави працюватиме професійний тренер
У 2022 році мешканці Полтави зможуть безкоштовно займатися із професійним тренером на вуличних спортмайданчиках
На Полтавщині поступово реалізують програму «Здорова Україна», яка передбачає облаштування нових спортивних об’єктів. Програма реалізується через два проекти — «активні парки» і «тренувальні майданчики». У першому випадку старі турніки фарбують і ставлять до них тренера. У другому — встановлюють нові спортмайданчики на прибудинкових територіях.
Детальніше про реалізацію програми «Полтавщина» мала розмову із начальницею Управління молоді та спорту Полтавської ОДА Мариною Трохименко.
— Розкажіть про активні парки, чим вони відрізняються від тренувальних майданчиків?
— Активний парк — це парк, сквер, лісовий масив, де можна облаштувати шість елементів для зайняття спортом: бруси, турнік, координаційна лінія, галявина, шведська стінка, лава. Всі ці елементи повинні бути брендовані й пофарбовані у певний колір. Три кольори — бузок, салатовий, або бірюза. Біля спортмайданчика встановлять стовпчик із QR-кодом. Людина може за допомогою смартфону зчитати код і вибрати вправи, які можна робити на відкритому повітрі. Зірка естради або кінематографії буде робити певні вправи.
— Скільки активних парків встановлять на Полтавщині?
— Брали за основу парки де уже є деякі спортивні елементи, просто вони фарбувалися у брендові кольори. Першими активні парки зробили територіальні громади Полтави та Кременчука. У Полтавській громаді 4 парки: парк імені Івана Котляревського, Павленківський парк, Дендропарк, Супрунівський парк. Сьогодні їх пофарбували, на цьому тижні встановлять QR-коди і відкриють. У Кременчуці — це Придніпровський парк. Наступні в черзі: Решетилівка, Зіньків, Сенча.
— Яка сума фінансування на будівництво активних парків?
— На встановлення стовпчиків і фарбування витратили близько 20 тис. грн. 11 активних парків дороблять до 2021 року. А на наступний рік громади будуть планувати встановлення нових елементів.
— Розкажіть про роботу координаторів.
— В кожній громаді буде працювати координатор, який буде роз’яснювати, що можна робити на цих майданчиках. Наприклад, показувати вправи для пенсіонерів чи дітей: руханка, вправи на брусах, турніках тощо. На рік розписано 48 сесій. Тренування розписують й на суботу-неділю. Завдання буде ставитися на кожну сесію. У активні парки будуть ходити люди, у яких немає коштів на спортзал, але є бажання займатися спортом.
— Яку заробітну плату отримуватимуть координатори?
— Координатор буде отримувати мінімальну заробітну плату — 6500 тис. грн. На наступний рік кожна громада отримає свого координатора і їх буде 60. Механізм відшкодування заробітної плати координатору на сьогодні ще не встановлено.
— Як обирали координаторів?
— Громади обирають координаторів. У Полтаві координатор — працівник центру «Спорт для всіх» Юрій Мороз.
— Скільки на Полтавщині встановлять тренувальних майданчиків?
— У Полтавські області до кінця 2021 року побудують 105 майданчиків. 43 майданчики отримала Полтавська територіальна громада. Фінансування програми відбувається за формулою 80-10-10, де 80% — це кошти з держбюджету. Решту повинні витратити обласна та міські ради. Площа майданчика 40 м². Один майданчик коштує орієнтовано 420 тис. грн. Обладнання уже закупили й почали встановлювати.
Слід зауважити, що координатори, які отримуватимуть заробітну плату, проводитимуть тренування тільки у відкритих парках. Зокрема, у Полтаві — це старі турніки, які годяться хіба що на демонтаж. А нові тренувальні майданчики будуть без тренерів. Що трішки нелогічно.
Також не зрозуміло на якій підставі монтують тренувальні майданчики, оскільки у системі Prozorro конкурс на облаштування основ не оголошувався.
, «Полтавщина»