На Полтавщині відбулось перше виїзне обстеження портативними рентгенами — в одного з обстежених виявили туберкульоз
Цього тижня представники мультидисциплінарної команди у Полтавській області вперше скористалися японськими портативними рентгенами системи Fujifilm для обстеження на туберкульоз. За виїзд встигли обстежити 29 громадян. У однієї людини команда помітила на рентгені ймовірні ознаки туберкульозу, а після аналізу мокротиння діагноз підтвердився. Таким чином значно скоротився час встановлення діагнозу після обстеження.
Фахівці БО TBpeopleUkraine разом з Полтавським обласним клінічним протитуберкульозним диспансером визначили в стандартній операційній процедурі локації виїздів, алгоритм роботи з людьми, в яких є імовірність наявності туберкульозу, а також визначили цільові групи для обстеження. Першою локацією для виїзної роботи мультидисциплінарної команди став КП «Полтавський обласний центр терапії залежностей ПОР».
У складі команди працювали рентгенолог, фтизіатр та соцпрацівник. Медики на рентгені побачили видозміни в легенях, тож щоб підтвердити або спростувати діагноз у чоловіка взяли мокроту на аналіз, який наступного дня підтвердив діагноз — мультирезистентний туберкульоз. Тобто проміжок часу від обстеження до встановлення діагнозу був максимально коротким завдяки ультралегким, автономним рентгенівським системам Portable X-ray Unit FDR Xair (XD2000) та комплексному наданню медичних послуг.
Рентгенівська система Portable X-ray Unit FDR Xair (XD2000)
Таке обладнання особливо важливе для роботи у тих куточках України, де сконцентроване чимале навантаження на систему охорони здоров’я через внутрішньо переміщених осіб. А нові технології дозволяють людині з туберкульозом почати отримувати необхідну допомогу набагато швидше порівняно з минулими доступними технологіями обстеження і встановлення діагнозу. Раніше доводилось чекати кілька днів результатів обстеження, а потім ще деякий час — результатів аналізу. Тепер лікарі протитуберкульозної служби отримали нові інструменти для інтенсифікації надання медичних послуг та скорочення часу для встановлення діагнозу.Це важливо для того, щоб пацієнт якомога раніше розпочав лікування. Соцпрацівники відзначають, що менший час очікування результатів більше мотивує до лікування. Це також дозволить охопити медичною допомогою більшу кількість людей.
Серед областей, охоплених діяльністю БО TBpeopleUkraine, Полтавська область стала першим регіоном, в якій медикам протитуберкульозної служби презентували обладнання для мобільної радіології. Експерт з розвитку регіонів БО TBpeopleUkraine Марія Бондаренко провела презентацію рентгенівської системи Fujifilm і обговорила можливості для впровадження пілотного проєкту у співпраці БО TBpeopleUkraine, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА і КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер ПОР».
За матеріалами благодійної організації TBpeopleUkraine