На Полтавщині від початку широкомасштабного вторгнення внаслідок ворожих обстрілів постраждало 11 дітей
Про це повідомила начальниця відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Москаленко на брифінгу, що відбувся 25-го квітня в Полтавській обласній військовій адміністрації. Вона також зазначила, що цього року спостерігається зменшення кримінальних правопорушень, скоєних дітьми. Проте викликає занепокоєння збільшення кількості повідомлень про травмування дітей в побуті та під час дозвілля.
«З початку 2024 року на території Полтавської області 17 дітей причетні до скоєння 15 кримінальних правопорушень. Розпочато 89 кримінальних проваджень, де потерпілими є діти. Крім цього, до поліції області надійшло 215 заяв та повідомлень про безвісне зникнення неповнолітніх, із яких протягом доби розшукано 205 дітей. Загалом усі діти знайдені, окрім одного малолітнього хлопчика, який, за припущенням батька, може перебувати з матір’ю у Польщі. На профілактичних обліках поліції перебуває 80 дітей».
Задля формування безпечного дитячого середовища в громадах області ювенальні поліцейські звертають особливу увагу на профілактику дитячого травматизму та попередження нещасних випадків з дітьми. З цією метою ювенальні поліцейські проводять широку інформаційну кампанію в школах з роз’ясненням правил безпечної поведінки дітей під час навчання, в побуті, а також на вулиці поблизу доріг та водойм.
Ірина Москаленко також зазначила, що з початку року до поліції надійшло 786 звернень про травмування дітей. На жаль, чотири дитини загинули. Також в медичні заклади для надання допомоги доставлялися 55 дітей з алкогольним отруєнням та 4 дитини в наркотичному сп’янінні.
За інформацією поліцейської, на Полтавщині з 2022 року внаслідок ворожих обстрілів постраждало 11 дітей. Усім їм надана необхідна медична та психологічна допомога.
Наприкінці брифінгу поліцейська закликала батьків та опікунів відповідально ставитися до виховання, навчання і розвитку дітей, належно піклуватися про їх безпеку під час перебування вдома та на вулиці, особливо під час повітряних тривог.
«Необхідно постійно нагадувати дітям правила дорожнього руху, правила особистої безпеки під час війни та самим бути прикладом для своїх дітей. Пам’ятайте, що за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки несуть юридичну відповідальність. Тож піклуйтеся про своїх дітей та будуйте з ними довірливі стосунки», — зазначила Ірина Москаленко.
Відділ комунікації поліції в Полтавській області