На Полтавщині працюють над архівом подій під час війни: охочі можуть надати свої спогади для історичних документів
В обласному Держархіві збирають документи про події на Полтавщині, які пов’язані з повномасштабною війною Росії проти України, що почалася 24 лютого 2022 року. Зокрема, окрім офіційних документів, фіксують спогади жителів області й переселенців, які проживають на Полтавщині. Про це в ефірі Українського радіо «Полтава» розповіла головна архівістка відділу інформації державного архіву Полтавської області Тетяна Воскобійник.
До нового фонду увійшли копії розпорядчих документів, вирізки з газет, повідомлення з офіційного сайту Полтавської ОВА та інформація з місцевих медіа тощо.
Архівний фонд почали формувати в середині минулого року. До першого розділу документів входять повідомлення обласної влади про щоденну ситуацію на Полтавщині в умовах воєнного стану. У другому розділи інформація про події в громадах Полтавського, Кременчуцького, Лубенського та Миргородського районів. Третій розділ — це розповіді переселенців, які евакуювалися в Полтавську область, розповіді громадських активістів родом з Полтавщини, які за кордоном організовують акції на підтримку України. Окремі архівні документи — це спогади військових та розповіді родин захисників України.
Документи зберігають у паперовому форматі, також є відеофайли й фотоматеріали. Працівники архіву відстежують, щоб друкована інформація у документах не дублювалася.
«Створення в архіві такого фонду і його наповнення — це свого роду данина поваги кожному, хто мужньо стоїть на варті наших відносно спокійних ночей.
Користуючись нагодою, хотілося б додати, що формування фонду «Колекція документів про перебіг подій на Полтавщині під час широкомасштабного російського вторгнення в Україну» триває і зараз. Адже, на жаль, війна не закінчена і тому, якщо у когось є бажання і можливість передати в архів якісь матеріали з цієї тематики — ми завжди відкриті до співпраці. Тому що нам потрібно разом зберігати нашу історію сьогодення.
Звичайно архів зберігає джерела в основному друковані: можливо це спогади, можливо це вірші, пісні, можливо це якісь відеоматеріали.
Я розумію, що наважитися на такий крок досить складно, тому що не кожна людина захоче згадувати ці події. Але навпаки, можливо, хтось захоче залишити таким чином слід про себе, чи про свого члена родини на довгу пам’ять», — розповіла Тетяна Воскобійник.
До Державного архіву Полтавській області можна звернутися за телефонами столів довідок: +380 532 642 034 або +380 532 609 380. Також можна звернутися безпосередньо в обласний держархів за адресою: місто Полтава, вул. Юліана Матвійчука (колишня Пушкіна), 18/24.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»