Медсестра Полтавської обласної психлікарні отримала умовний термін за виправдовування російського вторгнення на територію України
Річний іспитовий строк отримала молодша медсестра Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні Олена Булигіна. Жінка є уродженкою міста Новодружеськ Луганської області. Медсестру обвинувачували у поширенні матеріалів із запереченням збройної агресії РФ розпочатої у 2014 році проти України.
Обвинувачена поширювала у соцмережі дописи, в яких російську збройну агресію на території Донецької області, представляла як «внутрішній громадянський конфлікт». Щоб отримати умовний термін покарання, Олена Булигіна уклала угоду з прокурором про визнання своєї винуватості.
Кримінальне провадження розглядали у Київському районному суді Полтави. З вироку суду відомо, що Олена Булигіна у забороненій соцмережі «Однокласснікі» з кінця грудня 2022-го та до вересня минулого року виправдовувала російське вторгнення на територію України, яке почалося 10 років тому.
У квітні й травні 2014 року в Луганську та Донецьку органи влади атакували озброєні люди у камуфляжі. Частина з цих людей була громадянами Росії, інша частина – місцевими, а захопленням влади керували російські офіцери. Також росіяни та їх поплічники почали обстріл українських міст з важкої артилерії: вогонь вели як на захоплених територіях Донеччини й Луганщини, так і з території Росії. З протиракетних комплексів російські найманці збивають українські транспортні літаки, десантний борт Іл-76, вертоліт та пасажирський літак Малайзійських авіаліній рейсу MH-17. Бійці АТО беруть у полон російських військових з їх документами. Зокрема, у 2018 році «Радіо Свобода» оприлюднила матеріал про те, як у російському Пскові таємно ховали десантників, які воювали під українським Луганськом.
Натомість Олена Булигіна під псевдонімом поширювала в «Одноклассніках» дописи, в яких захисників територіальної цілісності України називали «нацгадамі» та «тварямі». Також у дописах заперечували присутність російських регулярних військ на територіях Донеччини й Луганщини та звинувачували українців у злочинах, які вчинили росіяни та їх поплічники:
«…Я девченка из Донбасса, одна из сотен тыщ, у меня здесь родные, друзья, и малыш. В городе славном я здесь росла, Украина мне мамой все время была. Верили мы с ней раньше друг другу, ненька рідненька і подруга. Но дебри невежества замкнутый круг, день новый войной обличился вдруг. Ехала как-то с работы домой, и война началась, прямо над головой. Стрелять в меня начала Украина, назвав меня сепаром, мразью и быдлом. Автоматная очередь, страх, потом взрывы, чудом мы остались тогда живы. Ужас, война. Разруха и смерть. Нас продали, жесть. Но они продали души свои, но не наши, мы под дудки дешевые ихни не пляшем. Мы дети Донбасса, нам мама земля, мы сильные духом, мы шахтерня. Время пришло, ребята, сплотитесь. Я верю, мы выстоим, вы не продадитесь…».
«Когда они уходили, они, конечно, сильно разбомбили город. Вот это особенно последние дни. В основном, Северодонецк, Рубежное, то направление подбили. Это еще раньше… Это все украинские, да, это не российские, здесь россиян вообще не было. России здесь вообще не было. Бомбили украинские войска. Вот эти все дома, вот эти все так что что, это все украинские батальоны бомбили».
«И правду хочу вам сказать. Знаете, как российские самолеты звали? Врачи летят! Мы их не боялись, потому, что мы знали, что они хотя-бы отобьют эту нечисть чуть- чуть. Боялись не самолетов, потому, что они защищали нас. Мы знали, что они не могут, они ж между нами прятались. А боялись вот этих тварей».
Відповідно до висновків експерта сектору Українського науково-дослідного інституту та судових експертиз СБУ в Полтавській області, у публікаціях Олени Булигіної є висловлювання з лінгвістичними ознаками заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році та виправдовування тимчасової окупації частини території України.
Після оголошення обвинувачення, влітку цього року медсестра психлікарні уклала угоду з прокурором про визнання своєї винуватості. За угодою підсудна беззастережно визнала свою провину. Також сторони узгодили покарання для обвинуваченої – іспитовий строк. Суд затвердив угоду призначивши річне умовне покарання. Олена Булигіна має сплатити на користь держави судові витрати за проведення експертиз у сумі 9 тис. грн.
Нагадаємо, що інша медсестра Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні Ірина Козак є обвинуваченою в кримінальному провадженні щодо розслідування вимагання грошей за оформлення групи інвалідності. Зокрема, у матері військовослужбовця ЗСУ за оформлення її сину II групи інвалідності для його демобілізації.
Ірину Козак затримали на початку квітня у Харкові під час передачі 185 тис. грн за оформлення групи інвалідності. Медсестрі оголосили підозру, також суд ухвали для неї запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення 212 тис. грн застави. За кілька днів за підсудну внесли заставу та звільнили з під варти. У червні Ірині Козак оголосили обвинувачення в одержанні хабаря за вплив на прийняття рішень уповноваженою особою.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»