Mastercard та Ощадбанк запустили безготівкову оплату проїзду у комунальному транспорті Полтави
11 лютого 2022 року Mastercard та Ощадбанк за підтримки Полтавської міської ради запустили технологічне рішення для безготівкової оплати проїзду у комунальному транспорті міста
Відтепер у пасажирів міських тролейбусів та автобусів Полтави буде можливість розраховуватися за проїзд швидко та зручно — на мобільному валідаторі за допомогою платіжної картки, смартфона чи іншого гаджета з NFC. Сплатити проїзд безготівково вже можна у 70 тролейбусах та 15 автобусах міста.
Для безготівкової оплати проїзду достатньо піднести безконтактну банківську картку або платіжний пристрій до мобільного валідатора у кондуктора та дочекатися звукового сигналу. Процес оплати займає лічені секунди. Після підтвердження валідатор надрукує чек-квиток з інформацією про вартість, дату проїзду та час оплати. Вартість проїзду у тролейбусі становить 6 грн, в автобусі — 8 грн. Жодних додаткових комісій при безготівковій оплаті проїзду немає.
— Радий, що відтепер у мешканців та гостей Полтави буде можливість розраховуватися за проїзд швидко та зручно — за допомогою платіжної картки. Впевнений, що запровадження безготівкової оплати стане ще одним кроком на шляху до створення сучасного міста з технологічною інфраструктурою та забезпечення комфортних умов життя наших громадян. Дуже вдячний партнерам — Mastercard та Ощадбанку — за участь у реалізації даного проекту та сподіваюся, що жителі Полтави оцінять нові можливості зручної оплати, — зазначив Олександр Мамай, міський голова Полтави.
— Розвиток smart city-інфраструктури — один із стратегічних напрямків роботи Mastercard в Україні. Ми забезпечуємо можливість швидких, зручних та безпечних безготівкових оплат у транспорті та міській інфраструктурі. Відтепер можливість сплачувати за проїзд безготівково в комунальному транспорті з’явиться і у жителів Полтави. Ми вдячні партнерам та місцевій владі за готовність до впровадження інноваційних рішень, які вдосконалюють інфраструктуру міста та розвивають кешлес-економіку, — наголосив Ігор Панченко, менеджер із розвитку бізнесу Mastercard в Україні.
Банком-екваєром проекту виступає Ощадбанк.
— Майже сім років Ощадбанк разом із Mastercard допомагає українським містам інтегрувати платіжні рішення у транспортній інфраструктурі. Сьогодні до таких міст приєдналася Полтава, мешканці та гості якої відтепер можуть швидко та зручно оплачувати проїзд у комунальних тролейбусах та автобусах. Упевнений, що такий спосіб оплати стане для полтавців приємною звичкою, — повідомив Володимир Москаленко, директор департаменту електронної комерції та платіжних засобів Ощадбанку.
В Україні технологічні рішення безготівкової оплати від Mastercard вже реалізовані у транспорті Києва, Одеси, Дніпра, Чернівців, Запоріжжя, Івано-Франківська та інших міст.
Про Mastercard
Masterсard — світова технологічна компанія в платіжній промисловості. Наша місія — розвивати та посилювати цифрову економіку, яка надає переваги всім і всюди через безпечні, прості, технологічні та доступні транзакції.
Використовуючи захищені дані та мережі, наші партнерства та енергію, ми забезпечуємо рішення та інновації, які допомагають людям, фінансовим інститутам, урядам та бізнесам реалізувати свій найбільший потенціал. Наша культура і все, що ми робимо всередині компанії та за її межами, визначається відповідно до коефіцієнта моральності (decency quotient, DQ). Ми ведемо бізнес у більш ніж 210 країнах та територіях та створюємо стійкий світ, який відкриває безцінні можливості для всіх.
Про Ощадбанк
Ощадбанк — провідний український універсальний комерційний банк, 100% акцій якого належить державі. Має найбільш розгалужену мережу установ, надає послуги близько 7 млн. клієнтів: фізичним особам, підприємствам малого та середнього бізнесу, найбільшим компаніям України приватної та державної форм власності.
Компанія підрядник запровадження електронного квитка у м. Полтава ТОВ «ФАРГО СІСТЕМС» окремо дякує Masterсard Україна та їх колегам за повну підтримку під час запуску. Особлива подяка Ігорю Панченко, співробітнику Masterсard Україна.