Лунін заперечив Мамаю: зима буде важкою, але газу Полтаві вистачить
Дмитро Лунін впевнений, що області вистачить газу для опалювального сезону, хоча тепло потрібно економити. А міська влада, яка не фінансує теплоенерго, на зекономлені кошти має вкладати кошти в енергозбереження
Через два-три місяці у Полтаві має розпочатися опалювальний сезон. Війна триває, тому Україна має блакитне паливо в обмеженій кількості. Міський голова Полтави Олександр Мамай повідомив, що ситуація із газом буле вкрай важкою, можливо, людям навіть доведеться обрати одну кімнату у квартирі для проживання, щоби зекономити тепло.
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін спростував побоювання міського голови:
— Я здивований цими розрахунками, тому що Олександр Мамай не був на нараді з Міністерством регіонального розвитку, де проговорювали ці питання. Цифри наступні: для опалення потрібно близько 18 млрд кубів газу. Зараз у газових сховищах накопичено понад 12 млрд кубів. До кінця року є 5 місяців і у нас працює наша видобувна промисловість. Мене запевнили і прем’єр-міністр Денис Анатолійович, і міністр Чернишов, що газу на опалювальний сезон вистачить.
Полтавська область майже єдина, де теплоенерго є на балансі області, а не міста. Це дозволяє Олександру Федоровичу зекономити кошти, щоби їх вкладати саме в місто. А на себе бере відповідальність обласна влада. Все йде по плану — понад 60% котелень в області та мережі вже підготовлені до зими. Підготовка до сезону опалення йде за графіком.
Що стосується економії, то напевно це буде найскладніша зима, яка у нас була за всі роки незалежності. Ворог може ударити по котельні. Готуємося до різних сценаріїв, пропрацьовуємо питання щодо евакуації населення. Санітарні норми щодо температури у квартирах не зміняться, але економити потрібно, бо це ресурси і ще один фронт боротьби із ворогом. Ближче до опалювального сезону будемо спілкуватися із населенням щодо економії. Можливо, потрібно буде зачиняти вікна, двері, утеплювати під’їзди. В це Мамай і повинен вкладати кошти: в житлові будівлі, які є на балансі міста.
Ми всі впораємося із цим завданням. Я запевняю всіх, що Полтава і область будуть із теплом.
Щодо Кременчука, то ми йдемо шляхом формування альтернативного забезпечення теплової енергії. Все йде за планом, кошти на це є.
Нагадаємо, що «Полтаватеплоенерго» до 2026 року хоче перевести кілька котелень із газу на біопаливо. У перспективі це дозволить скоротити виростання газу на 45%.
, «Полтавщина»