Кременчуківець отримав штраф в 3 тис. грн за розпалювання ворожнечі щодо Православної церкви України
Автозаводський районний суд Кременчука затвердив угоду про визнання винуватості кременчуківця, якого обвинувачували в розпалюванні релігійної ворожнечі й ненависті. У Facebook підсудний розміщував дописи з ворожою пропагандою щодо Православної церкви України.
Зі сайту Судової влади відомо, що ім’я обвинуваченого Геннадій Волошенко. Він уродженець Кременчука, в нього III група інвалідності, безробітний й раніше чоловік не мав судимостей. Про це відомо з вироку суду.
В межах кримінального провадження розпочатого щодо діяльності у соцмережі Геннадія Волошенка, є ухвала суду за 11 вересня минулого року. З ухвали відомо, що за показами свідка, фігурант провадження — священнослужитель Троїцької церкви. Храм з такою назвою є в Кременчуці та належить до Української православної церкви (Московського патріархату). За показами свідка, у 2015 році в Троїцькій церкві відмовлялися відспівувати загиблих воїнів, які у зоні АТО захищали державний суверенітет України від проросійських терористів. Також свідок зазначив, що стежив за публікаціями на сторінці у Facebook фігуранта розслідування та помітив у його дописах проросійські погляди.
За висновком судової психолого-лінгвістичної експертизи, у Facebook Геннадій Волошенко під псевдонімом розміщував дописи, що містять деструктивну пропаганду: суцільний негатив про Православну церкву України і її прихильників та отримання томоса про автокефалію ПЦУ, також ворожі наративи стосовно Православної церкви України задля роз’єднання суспільства. Натомість підсудний публікував інформацію про Українську православну церкву (Московського патріархату) лише з позитивної сторони.
У травні Геннадію Волошенку повідомили про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України — розпалювання релігійної ворожнечі. За кілька місяців кременчуківець уклав угоду з прокурором про визнання своєї винуватості. Відповідно угоди підсудний повністю визнав свою провину та мав отримати покарання — штраф у 3400 грн. Укладену угоду затвердив Автозаводський райсуд Кременчука. За рішенням суду Волошенку повернули вилучені під час обшуків два планшети та записники з надписом «Помінаніє».
Нагадаємо, у серпні 2022 року настоятель Свято-Миколаївського собору Українського православної церкви (МП), що в Горішніх Плавнях, відмовив у молитві за сина матері полеглого на війні захисника України Максима Щерби. Також матері загиблого воїна священник проросійські назвав «спєцопєрациєй» повномасштабне російське вторгнення на територію України.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»