«Клавіатурний а**нізм»: Олександр Мамай відповів на критику щодо незадовільного прибирання Полтави від снігу
Полтавській міський голова Олександр Мамай через добу після хуртовини, яка накрила обласний центр 28 грудня, відповів на критику щодо незадовільного прибирання доріг від снігу.
На своїх сторінках у соцмережах Олександр Мамай залишив наступне повідомлення:
«Про сніг, гріх і сміх! Скільки анекдотів я наслухався за останні роки на тему «Мамай і сніг»… ніби я не випускаю техніку на прибирання вулиць спеціально аби зекономити, ніби транспорт навмисно не працює і списує паливо, ніби одне, ніби друге, третє.
Насправді є окрема каста людей у місті, у яких пальці по клавіатурі стукають швидше, ніж працюють нейрони і аксони у мізках. Їм байдуже на те, що, часом, за день випадає місячна норма снігу, їм байдуже, що 42 одиниці техніки, як сьогодні, або навіть 142 чи втричі більше не можуть наздогнати і обігнати погоду.
Тому стоять такі міста, як Дніпро, Київ та інші. І там теж критикують мерів, але, на відміну від мене, там мери жорстко відповідають на цей «клавіатурний а…..нізм» ідіотів. Так, ідіотів, яким, як кажуть у народі, «взападло» взяти лопату у руки і допомогти, або переставити авто, щоб проїхала снігоприбиральна техніка. Ні, їм краще сісти у теплі з телефоном, писати пости у фейсбуці та у блогах «про збоченця-мера, який мріє, щоб місто замело до 9 поверху», і тому він лягає під колеса техніки і перешкоджає її роботі.
Звичайно все це маячня. Щодня, цілодобово працює півсотні авто, які прибирають сніг. І я хочу подякувати всім тим, хто за кермом цієї техніки, хто у гаражі, хто керує процесом прибирання і, головне, всім тим людям, у яких в руках лопата у ці дні, а не язик, як лопата, від критиканства. Дякую Вам, люди добрі, за допомогу і розуміння, за ваш розум і реалізм.»
Згадка про жорстку відповідь мерів інших міст, напевно, відсилає до відповіді міського голови Дніпра Бориса Філатова від 2018 року, коли він розкритикував чиновників, які залишають свої авто на узбіччях доріг, а сніг просто фізично нікуди прибирати. У тому повідомленні він також порадив «інтернетдрочерам» взяти лопати і допомогти розчистити місто від снігу.
Нагадаємо цей пост Філатова мовою оригіналу:
«Да, это стихийное бедствие.
Да, за сутки выпала двухмесячная норма осадков.
Да, мы ничего не делаем.
Да, мы остановили общественный транспорт, потому что именно сотрудники мэрии побросали свои ср@ные авто на пути его следования.
Да, снега столько, что его просто физически некуда сгребать.
Да, в среду будет снегопад ещё хуже.
Да, со следующего понедельника, когда начнёт таять, готовьтесь к подтоплениям
Нет, я никому не буду вытирать сопли.
И, да, если энергию десяти интернетдрочеров приложить к одной лопате, то можно почистить пару улиц.»
На це відреагував опозиційний до міського голови депутат міськради Едуард Волков, який сприйняв пораду самостійно чистити вулиці від снігу за відому формулу «А я Д’Артаньян».
У контексті згаданих міфів про свідомий невипуск техніки можна згадати слова екс-першого заступника міського голови Андрія Ляміна, який перед своїм призначенням у вересні 2018 року згадував, що проблеми, які були через снігопади у Полтаві, виникли через принципову позицію міського голови — не вивозити сніг з міста.
Нагадаємо, якщо тоді Андрій Лямін був у стані політичних противників Мамая, то тепер він знову у команді його партнерів та працює заступником голови Київської райради.
Також нагадаємо, що Полтава витрачає на прибирання вулиць майже як Харків й у 7 разів більше за Кременчук. За 5 років на це пішло 700 млн грн. Протягом 2021 року прибирання вулиць харківським ТОВ «ДБК Квант» коштувало Полтаві, в середньому 438 тис. грн/день. Якщо підрядник отримає усю заплановану суму — витрати збільшаться до 462,5 тис. грн/день.
Додамо, що управління ЖКГ Полтави назвало вже і плани щодо витрат на прибирання у 2022 році. За підрахунками начальниці управління ЖКГ Полтави Ольги Данилової, наступного року потрібно близько 200 млн грн.
, «Полтавщина»