Катерина Ямщикова спробувала пояснити, чому демонтаж пам’ятника Петру І відбувся таємно від громади
В.о. міського голови повідомила, що відповідальне рішення не повинно було шоу-програмою та відбулося на виконання рішень міністерства та виконкому
Історія з демонтажем пам’ятника Петру І у Полтаві, який відбувся 24 лютого, отримала своє продовження на сесії Полтавської міськради 28 лютого.
Депутатка Оксана Дрюк запитала, чому демонтаж відбувся таємно від громади та ЗМІ, що викликало обурення в останніх. Особисто вона хотіла бути присутньою на цій історичній події.
Катерина Ямщикова відповіла, що демонтаж пам’ятника відбувся на виконання публічних рішень Мінкульту та міськвиконкому, а тому пам’ятник було усунуто з публічного простору. Вона відкинула звинувачення у закритості інформації, але додала, що це «не шоу-програма, а відповідальний вчинок». Наразі пам’ятник перебуває на відповідальному зберіганні на території музею Поля Полтавської битви, але не буде експонуватися.
Окрім цього секретар міськради перепитала у глави фракції «Європейської Солідарності»: Ви були проти його усунення?
На що Оксана Дрюк відповіла, що запитувати про таке у представника «ЄС» — це «перетин червоних ліній».
До цього можна додати, що журналістам Полтави, які ще в день демонтажу запитували у влади про причини закритості події, відповіли, що проти публічності були люди, які проводили демонтаж. Останні не хотіли, щоб журналісти знімали їхні обличчя.
У непублічному просторі можна було почути й пояснення щодо дотримання заходів безпеки.
Масив різних пояснень влади щодо закритості заходу не розвіяв, а більше підсилив версію щодо причин утаємниченості — схоже на те, що це була особиста піар-акція Катерини Ямщикової. Сторонні глядачі з відекамерами могли б зазіхнути на цю медіа-монополію та зірвати загальну суть акції.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»