Ігор Головатий: колишня школа плавання освоїла 15 мільйонів на допорогових закупівлях
Про те, як колишня школа плавання підписала більше, ніж на 15 млн гривень договорів на безконкурсній основі від структурних підрозділів Полтавської міської ради
На жаль, чим більше триває повномасштабне вторгнення рашистів на нашу землю, ми все частіше продовжуємо ставати свідками чергових скандалів, які пов’язані зі сферою публічних закупівель за бюджетний кошт. І я впевнений, що така тенденція спостерігається в кожному регіоні нашої країни. Звісно, що не стала винятком і Полтава. Бо ж всі ми добре пам’ятаємо ту значну кількість повідомлень у ЗМІ про сумнівні закупівлі харчування для дітей в школах для переселенців, про закупівлю неякісного тушкованого м’яса до продрезерву Полтави та про те, як суб’єкти господарювання, пов’язані з провладними депутатами, постійно отримають ласі бюджетні підряди.
До прикладу можна навести голову бюджетної комісії Полтавської міської ради та близького друга Євгена Диканя — депутата Ігоря Еренбурга. Але зараз мова піде навіть не про це. А про новий «феномен» в галузі освіти, який пов’язаний з поточними ремонтами під назвою ТОВ «РСТ Термія».
Уявіть собі юридичну особу, яка колись називалася ТОВ «Спортивна школа плавання», яка була заснована в далекому 2015 році за адресою — 03150, місто Київ, вулиця Антоновича, будинок 156. Засновниками цієї ТОВ стали — Слєпов Вадим Олегович (м. Полтава, вул. Петра Юрченка) та Ломакіна Галина Володимирівна (Луганська обл., м. Луганськ, вул. Совєтская). Основний КВЕД діяльності — 85.51 «Освіта у сфері спорту та відпочинку». ТОВ «Спортивна школа плавання» існувало за адресою — м. Полтава, вул. Пушкіна, 101, к. 19.
Потім, чомусь, ця юридична особа в 2021 році змінює назву і основний КВЕД діяльності. Тепер ТОВ «Спортивна школа плавання» перетворилася на ТОВ «Діпес Агро», а її основний КВЕД стає — 01.11 «Вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур». Також змінюється і керівник. Ним стає така собі Кошляк Дар’я Іванівна. Вона є власницею ТОВ «Фаворит Бест Трейд», ТОВ «Геліос Пром».
Проходить трішки менше року і колишня так звана «школа плавання» 25 жовтня 2022 року втретє змінює назву, керівника і основний КВЕД. ТОВ «Діпес Агро» стає ТОВ «РСТ Термія». Основний КВЕД якого — організація будівництва будівель. Керівником стає Шпенглер Едуард Олександрович. І тут починається найцікавіше! Колишня школа плавання, а потім аграрне підприємство на початку 2023 року різко починає отримувати бюджетні підряди, які по факту відбуваються за процедурою оприлюднення договору та без конкуренції на торгах, оскільки всі ці підряди не перевищують суму допорогових закупівель.
Історія змін реєстраційної інформації ТОВ «РСТ Термія»
Що простими словами означає, що підрядник та замовник між собою домовилися, підписали договір і ніякого аукціону та конкуренції просто не було. Цікавим є ще той факт, що основними замовниками послуг у «школи плавання» стають заклади освіти Полтавської громади та відповідно Департамент освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради. Всі ці підряди стосуються виключно сфери будівництва, а саме різного роду поточних ремонтів. Також вражає сама кількість таких підрядів — це 151 підряд на загальну суму більше 15 млн грн за останні 5 місяців. Тобто, якщо розділити 365 днів в році на кількість отриманих замовлень, то можна підрахувати, що майже кожні два дні «школа плавання» повинна здавати якийсь поточний ремонт в закладах освіти.
Правда ж разюча цифра та везіння? Щоб зрозуміти звідки вони взялися, потрібно добре вивчити пов’язаних осіб з цією «школою плавання». Пропоную поглянути на її останнього керівника Шпенглера Едуарда Олександровича.
Він є директором у ТОВ «Ресурс-Агропродукт», директором якого до 06.01.2023 р. був такий собі Мажара Олександр Григорович. І тут варто наголосити, що є певні ознаки того, що ФОП Мажара — це один із ФОПів, який підконтрольний сумновідомому постачальнику харчів в школи та неякісного тушкованого м’яса до продрезерву міста Володимиру Сергієнку. І більш за все цей ФОП був створений для антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів або змови між учасниками.
Історія змін реєстраційної інформації ТОВ «Ресурс-Агропродукт»
До прикладу, ФОП Мажара Олександр Георгійович заходив на торги у парі з ТОВ «Фудмікспостач» — це 83 тендери (у т. ч. на 31 тендер лише з 2 учасниками) та з ТОВ «БС-Фуд» — 130 тендерів (у т. ч. на 71 тендері лише з 2 учасниками). А як відомо ці фірми безпосередньо пов’язують саме з Володимиром Сергієнком.
Та ж сама дивна історія торгів є і ФОП Шпенглер Едуард Олександрович, який щонайменше в двох закупівлях засвітився спаринг-партнером з сумновідомим ТОВ «Фудгранд», яке за останній рік фактично монополізувало постачання продуктів харчування за завищеними цінами до КП «Добробут Полтавської громади» для харчування школярів та переселенців. А саме, 3 жовтня 2022 року закупівля Спеціалізованим Миргородським санаторієм «Слава» яловичини І категорії на кістці охолодженої у четвертинах UA-03.10.2022-000365-a за 468 000 грн. Конкурентом ФОП Шпенглер Едуард Олександрович було ТОВ «Фудгранд».
20 жовтня 2022 р. закупівля Українським коледжем ім. В. О. Сухомлинського м. Києва (спеціалізована школа № 272) м’яса UA-06.10.2022-010286-a на 500 000 грн. Конкурентом ФОП Шпенглер Едуард Олександрович було ТОВ «Фудгранд». І якщо уважно вивчити ці дві закупівлі, одразу можна зрозуміти, хто, кому та навіщо підігравав. Звісно, що Володимир Сергієнко всіляко намагається заперечувати свою причетність до ТОВ «Фудгранд». Тільки ми ж з вами добре розуміємо, хто в Полтаві справжній монополіст у цій сфері, так само, як і розуміємо, що тінь Володимира Сергієнка стоїть за кожною крихтою хліба, яку постачають у заклади освіти нашого міста.
То ж цікава виходить історія успіху в освоєнні бюджетних коштів «школою плавання», яка досить «дивним» чином» стала успішною будівельною організацією з досить цікавими зв’язками? І судячи з кількості підрядів в галузі освіти, які вона отримала останнім часом, вона має досить серйозну матеріально-технічну базу і дуже солідний штат працівників. Тільки мені одному це здається більшим, ніж просто співпадіння? І чому це досі не зацікавило наших правоохоронців? Маю надію, що зацікавить. І не тільки їх, а ще й і нову владу в Полтаві.
Ігор ГОЛОВАТИЙ, громадський діяч