Gorozhanin.com.ua

Харківські компанії продовжать отримувати найбільші підряди від Полтавської міськради, бо «мають досвід»

13 апреля
03:24 2021

Харківське підприємство «ДБК Квант» продовжить ремонтувати та прибирати вулиці Полтави. Вже нова влада вважає, що міняти їх не слід, адже за багато років роботи харків’яни отримали великий досвід роботи. При цьому тема бюджетних витрат на ремонти доріг залишається найзакритішою

Схоже на те, що зміна заступника міського голови Полтави з питань ЖКГ не вплине на існування своєрідної харківської монополії, яка отримує великі підряди на утримання вулично-дорожньої мережі міста. До цього своєрідного пулу входять підприємства: ТОВ «ДБК Квант», ПрАТ «УМБ № 23», ТОВ «МБЦ» та ПП «Будгарант-7». До речі, останнє має символічну юридичну адресу на вулиці Полтавський шлях у Харкові.

Новий заступник Євген Ричка повідомив, що робота харківських підрядників його влаштовує:

— У них є досвід по місту, вони знають різноманітні нюанси. Їх роботу іноді потрібно коригувати, але більш-менш все нормально. Є проблеми, коли багато транспорту на дорогах та коли несприятливі погодні умови. А так ви можете побачити на вулицях трактори, які прибирають вздовж доріг. Я періодично намагаюся давати інформацію про їх роботу на своїй сторінках у соцмережах.

Чому нас цікавить тема такого тривалого домінування саме певних харківських фірм на ринку ремонту та прибирання вулиць Полтави? Тому що з 2016 року харківські підприємства тільки на утриманні вулиць отримали з міського бюджету 590,8 млн грн.

Витрати на утримання доріг Полтави
Рік Підрядник Витрати, грн
2016 УМБ № 23 30 376 541
2017 УМБ № 23, МБЦ 84 593 725
2018 МБЦ, Будгарант-7 98 444 222
2019 Будгарант-7, ДБК Квант 173 476 806
2020 ДБК Квант 173 241 744
2021 ДБК Квант 30 685 583
Всього 590 818 621

Якщо враховувати дорожні ремонти, то сума, яку управління ЖКГ з 2015 року перерахувало пулу харківських підрядників, вже сягає 1 млрд 150 млн грн.

Як бачимо, в останні роки переможцем конкурсу з утримання доріг стає підприємство «ДБК «Квант», хоча, як і сказано вище, немає принципової різниці між ДБК та іншими підприємствами у цій таблиці, з того часу, як вулиці міста перестало прибирати КП «ПМШЕД». Справа щодо умисного банкрутства комунального підприємства ще розглядається у судах. Це, так би мовити, господарська частина. А ось кримінальний аспект про зникнення 95 одиниць техніки (якою користуються харків’яни) досі перебуває на етапі досудового розслідування.

Депутати Полтавської міськради різних скликань темою бюджетних витрат на ремонтах доріг особливо не цікавляться, хіба що Сергій Каплін у вересні 2020 року обіцяв вигнати «Харків’ян Мамая».

Вже 2 лютого 2021 року на засіданні містобудівної депутатської комісії депутати спробували розібратися в обґрунтуванні витрат на утримання вулиць Полтави і зробити їх публічними, але начальник УЖКГ Сергій Сінельнік пояснив, чому, на його думку, це неможливо. Зокрема, він розповів, що має точні розрахунки кожної статті витрат на прибирання вулиць, яку закладають у кошторисі, але вносити ці суми у програму розвитку ЖКГ не хоче. Причина у тому, що він буде «обмежений у можливості використання коштів» за умов постійно мінливої погоди, потреб тощо. І якщо він зайде за межі цих витрат, то до нього навідаються правоохоронці.

Передісторія питання

Харків’яни зайшли на дорожній ринок Полтави ще під час каденції Андрій Матковського. Тоді дороги почало ремонтувати підприємство «Променергобуд Україна». Паралельно інше харківське підприємство «Механізований будівельний центр» розпоряджалося промисловими потужностями Полтавського асфальтового заводу.

Наприкінці 2010 року, після обрання мером Олександра Мамая, завод знову став по суті полтавським, а дороги почав ремонтувати комунальний «ПМШЕД», який об’єднали з КП «ШРБУ».

Однак у 2015 році харків’яни знову повернулися до Полтави. Найбільші підприємства — це «Будгарант-7» та «Управління механізації будівництва № 23», які почали вигравати тендери на ремонт доріг та отримувати багатомільйонні підряди.

У червні в ДТП загинув власник ПП «Будгарант-7» Олександр Яковенко. У серпні того ж року підприємство записав на себе нині покійний харківський кримінальний авторитет Вадим Казарцев.

Нагадаємо, відповідно до квотного принципу розподілу влади у Полтаві, за сферу ЖКГ у Полтаві наразі відповідає партія «Опозиційна платформа — За життя». Відповідно, посаду заступника міського голови з питань ЖКГ отримав Євген Ричка, а радника міського голови у цій же сфері — Юрій Френкель.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

В одній з лікарень Харківщини встановили модульну котельну

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.