Громади Полтавщини закликали подавати заявки на проведення швидкісного інтернету в селах
Полтавські громади можуть отримати державну субвенцію на проведення швидкісного інтернету там, де його немає
Міністерство цифрової трансформації реалізує державну програму «Інтернет-субвенція», в рамках якої впродовж 2021 року до оптичного інтернету планують підключити понад 6 тисяч соціальних об’єктів (лікарень, шкіл та бібліотек) у більш як 3 тисячах сіл. У Полтавській області претендувати на фінансування можуть населені пункти у всіх 60-ти громадах.
Проект містить чотири етапи: попередній збір заявок, офіційний збір заявок, розподіл коштів та проведення закупівель. Наразі триває перший етап, який продовжили до 28 квітня.
Заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко наголосив, що вже зараз голови громад мають готуватися до наступного етапу. Коли відкриється офіційний збір заявок на порталі «Дія», громади матимуть 7 робочих днів, аби надіслати правильно оформлені документи. Тому відправляти заявки вони можуть вже зараз — щоби мати час на виправлення. А вже після 28 квітня можна буде продублювати подання.
Заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко
Перевірити, чи може громада претендувати на проведення оптичної мережі, можна на відкритому онлайн-дашборді Мінцифр. Там же доступний перелік громад та сіл, які подали попередню заявку (клопотання), та населених пунктів, у яких відсутня оптична мережа.
За словами Ігоря Панченка, першочергово підключатимуть села, у яких взагалі немає провайдерів. Однак подати заявки на субвенцію можуть і ті громади, у яких є тільки мобільний інтернет або телефонний (ADSL) — через мідний кабель. У різних регіонах різна вартість прокладання оптичного кабелю, тому більше шансів отримати фінансування у тих, кому потрібна на це менша сума.
Загалом в Україні попередні заявки на підключення вже подали у 4684 селах 718 громад, з яких на Полтавщині — 359 сіл у 37 громадах. Це, зокрема такі громади:
- Білицька
- Білоцерківська
- Великобагачанська
- Великосорочинська
- Глобинська
- Гоголівська
- Гребінківська
- Диканська
- Драбинівська
- Зіньківська
- Кам’янопотоківська
- Карлівська
- Кобеляцька
- Козельщинська
- Коломацька
- Комишнянська
- Котелевська
- Лубенська
- Лютенська
- Мачухівська
- Машівська
- Миргородська
- Новосанжарська
- Новоселівська
- Оболонська
- Опішнянська
- Петрівсько-Роменська
- Пирятинська
- Полтавська
- Пришибська
- Семенівська
- Сенчанська
- Скороходівська
- Терешківська
- Хорольська
- Чорнухинська
- Шишацька
— Наразі на Полтавщині 37 громад подали попередні заявки на підключення 359 сіл та 1213 закладів соціальної інфраструктури, серед яких бібліотеки, ЦНАПи, медичні, культурні та освітні заклади, — зазначив Ігор Панченко.
Після затвердження списку громад, які отримають субвенцію, їхні голови мають виконати наступні дії:
- Провести сесію ради територіальної громади, на якій внести зміни до кошторису та річного плану закупівель.
- Оформити документ для проведення закупівель відповідно до рекомендацій Міністерства цифрової трансформації та з дотримання закону «Про публічні закупівлі».
- Надіслати проект тендерної документації до Міністерства цифрової трансформації не менше, ніж за 7 робочих днів до початку проведення процедури закупівлі.
- Оголосити закупівлю.
- Визначити переможця.
- Погодити договір про надання послуг з Міністерством цифрової трансформації перед його підписанням.
- Подати цей договір на реєстрацію до Державної казначейської служби.
- Провести заміри швидкості інтернету, щоб підписати акт здачі-приймання надання послуг.
Якщо громада протягом 2 місяців після виділення коштів субвенції не розпочала процедуру закупівлі, Міністерство цифрової трансформації може ініціювати перерозподіл коштів на користь інших громад.
Перед початком робіт оператор отримує 30% авансу, а решту — після закінчення робіт. Ще дві умови для виконавців — забезпечення швидкості інтернету на рівні 500 Мегабіт/сек у перші 3 місяці, а далі — обслуговувати заклади соціальної інфраструктури без абонплати до кінця 2022 року.
Більше деталей про проект можна дізнатися на bb.gov.ua. На його виконання в державному бюджеті на 2021 рік передбачено 500 млн грн.
, «Полтавщина»