Голову Оржицької громади визнали винною у корупції — від покарання її звільнили через закінчення строків притягнення до відповідальності
Олена Сидоренко уклала із ФОПом рідного дядька 31 договір на обслуговування вуличного освітлення в Оржицькій громаді на загальну суму — понад мільйон гривень
11 квітня Лубенський міськрайонний суд визнав винною у корупції голову Оржицької громади Олену Сидоренко, яка укладала договори на обслуговування вуличного освітлення із ФОПом рідного дядька. Жінку від покарання звільнили через закінчення строків притягнення до відповідальності. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Нагадаємо, що про правопорушення голови Оржицької громади стало відомо в середині лютого 2022-го. Стосовно Олени Сидоренко, яка була обрана головою громади від партії «Слуга народу», працівники Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області ДСР Нацполіції України склали 16 протоколів про корупцію за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та 16 протоколів про корупцію за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Тоді ж стало відомо, що відповідно до даних системи Prozorro, ФОП Володимир Бобик виконував на замовлення виконкому Оржицької сільської ради та її структурних підрозділів роботи з ремонту та технічного обслуговування вуличного освітлення та електричного устаткування.
Відповідно до матеріалів справи, з серпня 2020-го року до вересня 2021-го було укладено 31 договір на обслуговування вуличного освітлення із ФОП Володимир Бобик, обминаючи тендерні процедури. Загальна сума всіх договорів — 1 млн 167 тис. 590 грн.
З інформації відділу ДРАЦС, витребуваних копій актових записів та інших документів, суд встановив, що померла матір Олени Сидоренко доводиться рідною сестрою Володимиру Бобику. Про це також повідомляла й сама голова Оржицької громади у своїй пояснювальній записці від 25 січня 2022-го року, яку вона надала начальнику сектору Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області.
Проте в суді жінка провину не визнала та пояснила, що Володимир Бобик, з яким вона як голова селищної ради уклала договори на надання послуг, не є її родичем. Пояснювальний лист Сидоренко писала нібито під тиском, бо їй потрібно було йти по справам, але її не випускали доти, доки вона не написала пояснення. Також жінка зазначила, що з питання тиску на неї працівниками УСР у Полтавській області нікуди не зверталась.
Також в суді Сидоренко заперечила, що Бобик є її родичем та зазначила, що про родинний зв’язок із ним їй невідомо. Володимира Бобика вона знає тільки як жителя Оржиці. Також жінка заперечила вчинення нею адміністративних правопорушень, оскільки діяла в межах своїх повноважень та у відповідності до чинного законодавства.
Суд врахував всі вище вказані обставини та пояснення та прийшов до висновку, що Олена Сидоренко скоїла корупційний злочин та не повідомила про конфлікт інтересів. Але від покарання її звільнили, бо з дня виявлення правопорушення, тобто з 25 січня 2022-го та до моменту розгляду справи — 11 квітня 2023-го минуло більше 6 місяців. Тож провадження по даній справі підлягає закриттю у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строку для накладення адміністративного стягнення.
, «Полтавщина»