Гній, пліснява та кишкова паличка: Держпродспоживслужба заборонила діяльність «Миргородської корівки» у Біликах, але виробництво триває
На потужностях «Миргородської корівки» у Біликах виявили кишкову паличку, бруд та антисанітарію — Держпродспоживслужба заборонила виробництво, але молокозавод ігнорує припис
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області тимчасово призупинили діяльність молокопереробного підприємства у Біликах. Там виявили не марковану продукцію, антисанітарію та кишкову паличку. Попри це, товариство ігнорує рішення і продовжує виробництво молока, кефіру, йогурту, сиру та масла. Про це повідомила прес-служба установи.
Молокопереробне підприємство ТОВ «Адонай 2016» у селі Білики Миргородського району перевірили 10 грудня — в рамках державного контролю. Фахівці Держпродспоживслужби виявили ряд порушень харчового законодавства:
- поряд з виробничими приміщеннями зберігається гній від тваринницької ферми;
- територією підприємства вільно пересуваються коти і собаки;
- побутові приміщення не розраховані на кількість персоналу;
- спецодяг зберігається хаотично, разом із особистими речами та посудом для вживання їжі;
- у санітарних кімнатах відсутні засоби гігієни;
- харчові відходи (сироватка, технологічний брак) розміщені у пластикових ємностях без маркування, поряд з місцем пакування готової харчової продукції;
- повернута з обігу молочна продукція зберігається безпосередньо біля холодильних камер, разом з інгредієнтами (куди вона буде використана у подальшому — невідомо).
Судячи з опублікованих світлин, мова йде про продукцію марки «Миргородська корівка». До того ж, за даними Мін’юсту, в неї й «Адонай 2016» спільний власник — Андрій Коровніченко.
На підприємстві знайшли харчові продукти без належної ідентифікації (сир твердий, родзинки, молоко згущене, масло та інше). Інформації про потужності, з яких їх отримали, працівники не надали. Молочна сировина, яка переробляється, не проходить лабораторний контроль. У виробничих приміщеннях брудно, стіни, стеля вражені пліснявою, на підлозі — застій води та молока, що створює неприємний запах. Обладнання вимито неякісно, виробничі ємності уражені корозією.
Не краща ситуація зі зберіганням продукції власного виробництва: маркування відсутнє, у холодильних камерах стійкий специфічний запах та бруд. Відібрані зразки продукції та змиви з обладнання та поверхонь направили для проведення лабораторних досліджень. Аналіз показав наявність кишкової палички.
Аби усунути виявлені порушення, які становлять загрозу для здоров’я людини, ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області ухвалило Рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів терміном на 10 робочих днів — з 10 грудня 2021 року.
Однак, підприємство продовжує працювати, виробляє продукцію та випускає її в обіг. Тож матеріали перевірки направили до суду та до правоохоронних органів.
, «Полтавщина»