Гендиректор «Полтаватеплоенерго»: Нафтогаз Трейдинг за борги Кременчуцької ТЕЦ фактично зупиняє нашу роботу
Олександр Олексенко пояснив суть ситуації, внаслідок якої теплогенеруюче підприємство не зможе продовжувати свою діяльність
До «Полтавщини» звернувся гендиректор обласного КП «Полтаватеплоенерго» та депутат облради Олександр Олексенко з приводу критичної ситуації на підприємстві. Воно може зупинитися внаслідок банкрутства.
Щоб врятувати Кременчук від замерзання внаслідок ворожих ракетних ударів по ТЕЦ ми прийняли її до себе разом із боргами, які накопичив попередній і всім відомий власник. Це — 1 млрд 300 млн грн. Спочатку сторони перемовин вирішили, що ТЕЦ забере на баланс Міністерство оборони. Але коли вони побачили, що там висить такий борг, дали зрозуміти, що така валіза без ручки їм не потрібна. Для розуміння — ТЕЦ збудована у 1968 році, має низькій ККД. Втрати у мережах складають 30%, у нас 11%.
Я був двічі у Києві, востаннє минулої п’ятниці, мав розмови із «Нафтогаз Трейдингом». Сказав, що Міністерство оборони гальмує питання. Вони відповіли, що це ми не виконали домовленостей, а тому нас переведуть на Постачальника останньої надії, щоб ми виплатили борг таким чином. Якщо до 1 січня ми платили 8 грн за кубометр, то тепер нас змушують сплачувати 25 грн. Якщо раніше за рік ми платили за газ 1,8 млрд грн, то тепер тільки за 3 місяці маємо сплатити 3 млрд грн. Таких коштів у нас немає.
Нагадаємо, остання криза у «Полтаватеплоенерго» виникла у вересні минулого року, коли підприємство зупинило подачу гарячої води. Тоді вирішили, що «Нафтогаз» відновить подачу газу на котельні «Полтаватеплоенерго». Втім, хто сплатить борг Кременчуцької ТЕЦ тоді так і не вирішили.
Наступного вівторка депутати зберуться на позачергову сесію Полтавської облради, щоб звернутися до центральних органів влади з приводу ситуації навколо «Полтаватеплоенерго».
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»