Експерти нарахували 200 мільйонів збитків у провадженні щодо видобутку корисних копалин — прокурор Полтавщини
Прокурор Полтавської області Антон Столітній
Прокурор Антон Столітній повідомив, що якщо встигне, то доповість депутатам облради про «перемогу» у розслідуванні щодо незаконного видобутку корисних копалин на Полтавщині
Під час сьогоднішнього брифінгу для ЗМІ області керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній повідомив про розслідування у сфері незаконного видобутку корисних копалин, зокрема, піску та глини.
За його словами, діяльність прокуратури у цій сфері — більш профілактична. Справа у тому, що більш суворий контроль ускладнений з тієї причини, що пісок не підпадає від статтю незаконного видобутку корисних копалин, відповідний законопроект перебуває на розгляді у Верховній Раді. Його прийняття спростить прокуратурі кваліфікацію дій осіб.
Окрім цього Антон Столітній заявив, що з приводу кількох кар’єрів слідство вже завершується. Інформація про ці розслідування буде розміщена на сайті прокуратури області, а якщо слідство встигне, то ця інформація буде озвучена у доповіді прокурора на сесії обласної ради 6 липня.
Єдине, що конкретизував Антон Столітній, в одному з проваджень експерти нарахували 200 млн грн збитків для держави від незаконного видобутку копалин. Підозру у цьому провадженні прокурор області підписував особисто, адже у матеріалах справи фігурує депутат районної ради, назву якої він не уточнив.
Оскільки прокурор не назвав деталі провадження з 200 млн грн збитків, згадаємо іншу схожу (а може й ту саму) історію.
Незаконний кар’єр поблизу поблизу села Коломійцеве Озеро Хорольського району
Так, поліція з липня 2017 року не може завершити розслідування багаторічного розкрадання суглинку у Хорольському районі на території держпідприємства «Шовкорадгосп «Хорольський». Навіть навпаки — у Хоролі судять слідчих, а підозрюваним у незаконному видобутку так і не винесли обвинувачення.
Про цю справу і збиток у 244 млн грн депутатам облради доповідав попередній прокурор області Дмитро Чібісов. Однак згодом із сайту прокуратури навіть зникло повідомлення про цю справу.
Наразі єдине просування у провадженні щодо розкрадання суглинку — у травні 2021 року в.о. обов’язки директора ДП «Державний шовкорадгосп «Хорольський» Віталій Шевчуга знову отримав підозру по справі.
, «Полтавщина»