Дмитро Лунін: вручення повісток від військкомату на вулиці — це нормальна практика
Керівник обласної адміністрації не вважає, що на Полтавщині ловлять чоловіків, щоб їм вручити повістку. Військкомат перевіряє людину, якщо вона має потрібний фах, то її призивають на службу в армію
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін на своєму брифінгу для ЗМІ відповів на запитання з приводу зупинки аграрїів на блок-постах у Миргородському районі для вручення їм повісток у війстккомат. Цікавило: яке право мають так вчиняти з працівниками які задіяні у посівні кампанії і які мають відповідну «бронь».
— Хочу сказати, що чоловіки на території держави є призовниками, і повинні захищати нашу державу по першому повідомленню. Є різні засоби передачі повісток: через поштову скриньку, а можна зробити це на вулиці, при поліції. Правоохоронці встановлюють особу, і можна видавати повістку, це не заборонено законом, не бачу нічого дивного. Особисто я не давав таких вказівок, але якщо військкомат так робить, то нічого дивного, це нормальна практика, вона підвищує ефективність військкомату.
Якщо є бронь, людина — аграрій, то ця особа говорить: є наказ, ось номер бронювання, військкомат перевіряє це і людина йде працювати далі. А якщо є певний фах, і є потреба у таких фахівцях, то їх призивають. Є зараз черга на службу в ЗСУ. В ОВА є критичні фахівці, яких я не хотів відпускати, але вони все одно поїхали воювати, наразі перебувають на харківському напрямку.
Але у нас не ловлять чоловіків на вулицях, щоб вручити повістку. Військкомат перевіряє, чи потрібна ця людина. Якби ловили на вулицях, то тоді не потрібно було запроваджувати комендантську годину, нікого не було б на вулицях. Тому силою нікого не тягнуть.
Окрім цього Дмитро Лунін відповів на чимось схоже із попереднім запитання про випадки фотографування паспорту на блок-пості членами тероборони:
— Я вимагаю, по-перше, щоб на блок-постах (акцептованих ОВА) працювали поліцейські, вони більш якісно перевіряють документи. Військові навчались трохи іншим функціям. Поліція, наприклад, зупиняє підозрілу автівку. Якщо здається, що це учасник ДРГ, є підозріла поведінка, то у такої особи можуть можуть перевірити навіть зміст телефону. Адже це воєнний стан. Хоча ми правова держава і ми не повинні рухатись у напрямку, у якому рухається Росія.
Насамкінець Дмитро Лунін порадив громадянам, яким здається, що їх паспортні данні сфотографували не для перевірки, а з якоюсь іншою метою, звертатися до поліції або до військової адміністрації. Влада захистить права таких громадян.
, «Полтавщина»