Дмитро Лунін повідомив, що погоджує виїзд за кордон тільки за гуманітарними вантажами — видано до 100 дозволів
Окремі військовозобов’язані чоловіки можуть виїхати за кордон, зареєструвавшись у системі «Шлях». Дозволи надають Мінінфраструктури або військові адміністрації. На Полтавщині з початку війни надано до 100 таких дозволів
До «Полтавщини» надійшла інформація про те, що Полтавська ОВА відмовляє представникам релігійних організацій у виїзді за межі України, щоб доставити сюди від своїх закордонних колег гуманітарні вантажі. Натомість дозволи отримують депутати різних рівнів. Ми передали цю скаргу начальнику військової адміністрації Дмитру Луніну, який сьогодні провів для журналістів області традиційний брифінг.
— Так, дійсно, відмовляємо в поїздках за кордон релігійним організаціям, а також бізнесменам, тому що ми на сьогодні видаємо дозволи на перетин кордону (вносимо в систему «Шлях»), тільки тим, хто їде за гуманітарною допомогою. Для цього повинен бути лист від тієї закордонної організації, яка надає допомогу. В цьому листі має бути прізвище, ім’я та по батькові людини, яка їде, що вона повинна забрати, для кого вона це везе, на якому транспорті. І коли людина має ці документи, надає їх нам, то ми її відправляємо.
Люди, які хочуть переукласти договори по своїм підприємствам або поїхати у пошуках гуманітарної допомоги, то ми тут вбачаємо використання системи, щоб поїхати по своїм особистим справам.
Ми десь до 100 таких дозволів надали (на автофургони). Один обласний депутат їздив, він повернувся, взагалі, усі повернулися. Вони звітуються про це на своїх сторінках у соцмережах: що отримали і що привезли. Хтось і зараз там.
Щодо тих депутатів, які й наразі перебувають за межами України у статусі водіїв автофургонів для перевезення гуманітарних вантажів, то Дмитро Лунін, відповідаючи на наше запитання, назвав депутата облради Вячеслава Стеценка. За нашою інформацією, наразі він перебуває на території Німеччини.
Довідково. У зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні, заборонено виїзд за межі країни чоловіків віком від 18 до 60 років. Виняток зроблено для деяких категорій громадян, а також водіїв, які здійснюють вантажоперевезення. Так, дозвіл на перетин кордону може бути наданий лише військовозобов’язаним:
- водіям, які здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги;
- працівники підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.
Рішення про бронювання військовозобов’язаних водіїв приймають:
- Міністерство інфраструктури України;
- обласні військові адміністрації або Київська міська військова адміністрація.
Перевізник може на власний розсуд обрати будь-який з цих органів для звернення. Інформацію про прийняте рішення про бронювання поданих осіб Міністерство інфраструктури України або обласні, Київська міська військові адміністрації, надсилають до Адміністрації Державної прикордонної служби для врахування під час виїзду та в’їзду в Україну громадян України.
Автоперевізники, які мають ліцензію на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень можуть подати повідомлення як письмово, так і в електронному вигляді з використанням електронного кабінету перевізника Системи «Шлях».
Відповідальність за повернення водія на територію України після виконання перевезення лежить на перевізнику.
, «Полтавщина»