Gorozhanin.com.ua

Для полтавських дитсадків замовили картоплю з подвійною переплатою — по 19,5 грн/кг

14 сентября
09:51 2022

У Полтаві Департамент освіти закуповує 38 тонн картоплі для дитсадків по 19,5 грн/кг — дорожче замовляють лише в Києві

30 серпня Департамент освіти Полтавської міської ради уклав договір на поставку 38298 кг картоплі для харчування дітей у дитсадках громади. Місцеве ТОВ «Молокіні» отримає за виконання замовлення 746,8 тис. грн. Тобто ціна картоплі становить 19,5 грн/кг. Це майже удвічі дорожче, ніж в цілому по регіону на аналогічних закупівлях.

Тендер на придбання пізньої картоплі Департамент оголосив 1 серпня — з очікуваною вартістю 766 тис. грн. На конкурс заявилися двоє полтавських учасників, які лише номінально зіграли конкурентів.

ТОВ «Молокіні» виставив ціну у 746,8 тис. грн, а ТОВ «Командор» — рівну очікуваній вартості. Знижувати свої пропозиції під час торгів вони не стали. Схожим чином ці дві компанії поводилися майже на всіх закупівлях продуктів у Полтаві упродовж останнього місяця, тож сміливо можна говорити про їхню спорідненість чи принаймні домовленість.

Крім того, «Командор» «підігравав» на різних тендерах ТОВ «ТК «Світ продуктів» — компанії, яка знаходиться у пулі підприємств, що їх використовує Володимир Сергієнко. Останній є найбільшим постачальником продуктів у школи і дитсадки Полтави, який роками отримує замовлення в обхід законів, попри порушення санітарних та інших норм.

Разом із «Командором» і «Молокіні» у закупівлях продуктів також періодично бере участь ТОВ «Ноліміт». Останній у документах на окремих тендерах вказує, що орендує транспорт для виконання замовлень у Світлани Сергієнко — особи, яка прописана за тією ж адресою, що і Володимир Сергієнко.

Також на Prozorro є закупівлі, розіграні між «Молокіні» і ФОПами Людмилою Випущенко та Вітою Марченко, докази спорідненості яких із компаніями Сергієнка ми публікували раніше.

Тож маємо ознаки того, що ТОВ «Молокіні» також може бути пов’язане із Сергієнком. За даними Мін’юсту, ця фірма була зареєстрована у 2019 році на вул. Хлібозаводській, а її власниками є Юрій Нос та Андрій Ніколаєнко. Останні також володіють ТОВ «Продфудтрейд», яке заходило на тендери із «Молокіні» у якості «конкурента».

Повертаючися до актуальної закупівлі картоплі, за умовами договору, ТОВ «Молокіні» раз на місяць до кінця року має поставляти мішки із картоплею за 57-ма адресами закладів освіти: дитсадків, початкових шкіл та НВК. Повний список можна переглянути тут.

Ціна за кілограм такої картоплі з доставкою складе 19,5 грн. Це одна з найвищих цін на ринку закупівель наразі. Так, у серпні Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОДА придбав 50 тонн картоплі по 7,2 грн/кг, Гадяцький геріатричний будинок-інтернат — по 7,98 грн/кг, Горбанівський геріатричний пансіонат — по 8,48 грн/кг, Полтавська обласна клінічна лікарня — по 14,5 грн/кг, Миргородський санаторій «Слава» — по 28,2 грн/кг, зменшивши за 2 тижні до 18 грн/кг.

Дешевше також купують і в інших регіонах. В той самий період Тернопільський онкодиспансер замовив 15 тонн картоплі по 7,40 грн/кг, управління освіти і науки Тернополя — по 10,2 грн/кг, відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міськради (Львівська область) — по 11,75 грн/кг, Управління освіти і науки Бориспільської міськради — по 15,9 грн/кг.

Усі ціни включали в себе вартість доставки, з єдиною відмінністю — без розвезення по кількох адресах до кінця року (тобто не більше чотирьох разів). Наскільки суттєво така умова впливає підвищення ціни більш як вдвічі, враховуючи наявність й інших замовлень для «Молокіні», залишається під питанням.

Приклади вищої ціни ми знайшли лише у київських тендерах. Зокрема, Управління освіти Дарницького району Києва придбало 8 тонн картоплі по 23,9 грн/кг за доставкою на 63 адреси. Але в цьому замовленні доставка здійснюватиметься раз на тиждень до кінця року.

Підбиваючи підсумки, можемо говорити, що, оговтавшись від першого шоку після повномасштабного вторгнення полтавські чиновники і постачальники повернулися до старих схем, домовленостей і завищення цін. Наближені до ринкових суми на закупівлях полтавці могли бачити лише у березні — коли виконком формував продуктовий резерв і купував товари напряму у виробників.

Тоді навіть консерви, які Сергієнко виготовляв на власних потужностях, коштували на рівні з такими ж продуктами на поличках магазинів. Хоча у правоохоронців були питання до якості і дотримання санітарних норм. Коли ж ситуація стабілізувалася й посадовці зрозуміли, що загарбники до Полтави не доберуться, той самий Сергієнко знову оточив себе десятками «ручних» ФОПів і товариств, які орендують одне в одного приміщення і транспорт, мають спільні телефони й адреси тощо. Все це — аби і далі спотворювати торги й наживатися на різниці між запропонованими і реальними цінами. Навіть під час війни.

Нагадаємо, 8 вересня виконком збільшив вартість харчування у дитсадках, школах та ПТУ.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Графіки відключення світла будуть діти протягом дня

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.