Gorozhanin.com.ua

Депутати пообіцяли не погоджувати виділення 215 млн грн на утримання доріг, якщо УЖКГ не надасть акти виконаних робіт за 2022 рік

12 января
14:53 2023

11 січня відбулося засідання депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства. «Полтавщина» розділила тривале обговорення програми розвитку ЖКГ на кілька тем, які подамо нашим читачам

На нашу думку, одним із найактуальніших пунктів програми є закладені на 2023 рік 215 млн грн. Їх пропонують витратити на утримання вулично-дорожньої мережі Полтави. Це третина усього бюджету управління ЖКГ.

Ми вже звертали увагу на те, що у 2022 році кожен день утримання вулиць коштувало бюджету 513 тис. грн щодня. За свої послуги протягом 2022 року дві пов’язані між собою харківські компанії ТОВ «ДБК Квант» та ТОВ «Харківспецбудмеханізація-7» отримали понад 187 млн 188 тис. грн.

Це майже на 14 млн грн більше за попередній рекордний 2019 рік, коли ТОВ «ДБК Квант» та ПП «Будгарант-7» на двох отримали 173 млн 477 тис. грн — 475 тис. грн на день.

При цьому у Кременчуці вулиці утримує місцеве комунальне підприємство «Кременчуцьке КАТП-1628». Відповідно до цієї програми, планові витрати Кременчука на 2022 рік — на мільйон більші від Полтави. Але є один нюанс: зі 188 млн 633 тис. грн безпосередньо на прибирання запланували витратити лише 31 млн грн — у 6 разів менше за обласний центр.

На нашу думку, й Полтава може повернутися до практики прибирання міста силами комунального підприємства. Наприклад, депутат Тарас Бойко на засіданні комісії сказав, що на 80% вулиці прибирає КАТП-1628, а залишок в 20% виконують вже приватні компанії, але зовсім за інші гроші. При цьому КАТП-1628 просить депутатів дозволити їм закупку нової техніки на 96 млн грн. Це було б логічним, якби саме комунальники повністю прибирали вулиці.

«Полтавщина» також висловила припущення, що банкрутство КП «ПМШЕД» у 2015-2016 роках було розпочате міською владою саме з метою віддати цей «золотий» підряд приватникам, щоб отримувати так звані «відкати».

Наші підозри поділяли й правоохоронні органи, які протягом минулого року вилучали в УЖКГ та у харківських підрядників документацію. Втім, як завжди, без конкретних результатів.

Склалася ситуація, коли усі та все розуміють, але нічого зробити із цим не можуть (або не хочуть). На засіданні комісії депутати спробували хоча б проговорити цю проблему.

Претензії та вимоги депутатів

Наприклад, голова комісії, депутатка Юлія Городчаніна, зауважила керівниці управління Ользі Даниловій, що депутатам на розгляд подали якісь показники в тоннах, квадратних метрах, машино-годинах, але з цього не видно, які саме види робіт будуть виконуватись і взагалі звідки взялася сума у 215 млн грн?

Тарас Бойко Тарас Бойко

Депутат Тарас Бойко констатував, що вулиці міста прибираються погано, але водночас управління справно закриває підрядникам акти виконаних робіт.

Депутат Олександр Івахов поставив Ользі Даниловій одразу багато запитань:

— Чи проводили ви аналіз якості робіт, як ви відслідковуєте якість прибирання, чи надаються підряднику претензійні листи, як управління може впливати на підрядника?

Олександр Івахов Олександр Івахов

На це вона коротко відповіла, що управління визначає підрядника за результатами тендера. Якість виконаних робіт її задовольняє, тому й були закриті акти виконаних робіт. Але якщо робота виконана неякісно, то підрядник усуває її власним коштом. При цьому управління намагається впливати на виконавця робіт.

Депутат Юрій Бражник повідомив, що без звіту за 2022 рік приймати нову програму не має сенсу. Щодо утримання вулиць, то, на його думку, потрібно залишити фінансування на рівні Кременчука — 20-30 млн:

— У минулому році прибирали паршиво. В 2023 році буде таке саме. Тому якщо і так, і так не метуть, то нехай не метуть за менші кошти.

Депутат Едуард Волков запросив у начальника УЖКГ акти виконаних робіт за 2022 рік. Його позиція — якщо депутати не побачать ці документи, то підтримувати програму не можна.

Едуард Волков Едуард Волков

В результаті тривалої дискусії проект програми розвитку ЖКГ Полтави не був підтриманий. Ольга Данилова має доопрацювати проект з урахуванням побажання депутатів.

Чим це може все завершитися

Критика депутатами програми розвитку ЖКГ є традиційною та щорічною. Однак, кожного разу вже на сесіях цей документ набирає необхідну кількість голосів. Після цієї своєрідної легітимації програми, управління ЖКГ подає депутатам вже нові пропозиції на збільшення фінансування. І після кожної такої критики, під гаслами «Не допустити колапсу у місті» депутати голосують за збільшення фінансування за тими чи іншими статтями видатків. Тому золотий підряд з утримання вулично-дорожної мережі успішно кочує з року в рік, тільки збільшуючись в об’ємах.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

    Як в Одеській області виключатимуть світло сьогодні

Як в Одеській області виключатимуть світло сьогодні

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.