Депутати на комісії не погодили асигнування на підтримку комунальних підприємств
У депутатів виникли запитання, чому комунальні підприємства «Декоративні культури» та КАТП-1628 не надто раціонально використовують свої кошти, а потім просять у депутатів кошти на зарплату
На сьогоднішній депутатській комісії з питань архітектури та містобудування розглянули проект рішення «Про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтавської міської територіальної громади на 2021 рік».
Заступник міського голови Євген Ричка доповів, що на 2 млн грн збільшено асигнування на капремонт дворових проїздів (якщо встигнуть підрядники, то проведуть підготовчі роботи на Духова та Рєпіна). Однак на 7 млн грн зменшено асигнування на будівництво спортивних майданчиків (окремо від президентської програми). З 6-ти об’єктів вже проведені тендери на 3-х. Якщо підрядники встигнуть, то до кінця року проведуть підготовчі роботи на 3-4 майданчиках.
6,7 млн грн планується надати КП «Декоративні культури» на утримання об’єктів зеленого господарства. 1,1 млн грн спрямують на ремонт контейнерних майданчиків, зупинок транспорту, асфальтування тротуару в дендропарку.
Водночас зменшено на 16,5 млн грн асигнування:
- 3,9 млн грн — на поточний ремонт-видалення дерев;
- 4,4 млн на поточний ремонт доріг;
- 1,2 на капремонт світлофорів;
- 5,3 млн на додаткове освітлення пішохідних переходів;
- 0,8 млн на капремонт спортивних майданчиків;
- 1 млн на капітальний ремонт тротуарів.
Окремо пропонується надати 4,8 млн грн КАТП-1628:
- 3 млн грн на виплату зарплати;
- 0,7 млн на оплату паливо-мастильних матеріалів;
- 1 млн на ремонт техніки.
Депутати запитали у керівника «Декоративних культур» Сергія Сілаєва, чи входять в 6,7 млн грн зарплати працівникам? Він відповів, що так. Тоді, зокрема, депутат Едуард Волков запитав, чому керівник не виокремлює пріоритети у своїй роботі: спочатку проводить ремонт адмінбудівлі, а потім просить гроші на зарплату.
Аналогічні питання були й по КАТП-1628. Навіщо працівники виконують окремі роботи, які повинні виконувати харківські підрядники, а потім депутати мають погоджувати їм гроші на зарплати?
Євген Ричка відповів, що на початку року «Декоративні культури» не отримали необхідної суми, тому наразі потребує додаткових коштів. Щодо КАТП-1628, то після виходу на самоокупність (після роботи за новим тарифом), підприємство поверне отримані кошти в бюджет.
Також Едуард Волков запитав, для якого саме легковика підприємство купувало шини і сам відповів — «для X5-го, який належить брату директора КП».
В результаті депутатам не вистачило голосів для прийняття цього рішення. Остаточне слово щодо змін до Програми розвитку ЖКГ Полтави скажуть депутати на сесії міськради 16 листопада.
, «Полтавщина»