Деколонізація у Кременчуці: нові назви зупинок транспорту і демонтаж комуністичних вуличних покажчиків
У Кременчуці оприлюднили переліки зупинок громадського транспорту на тролейбусних та автобусних маршрутах. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді 15 лютого. Також з ініціативи ГО «Декомунізація. Україна» Управління ЖКГ Кременчуцької міської територіальної громади Полтавської області активно демонтує старі вуличні покажчики на будинках тих вулиць і провулків, які були перейменовані згідно з декомунізаційним законом ще у 2016 році.
У місті змінили назви для більш ніж 20 зупинок тролейбусних та автобусних маршрутів. Тепер вони згадуватимуть Героїв Української Повстанської Армії, захисників Маріуполя, бульвар Українського відродження, полеглого Героя російсько-української війни за незалежність полковника Гегечкорі, видатного борця за незалежність, голови Народного Руху України В’ячеслава Чорновола та співачку Квітку Цісик.
Як зазначається на офіційній сторінці ГО «Декомунізація. Україна»: «Міська влада Кременчука йде на контакт і показує гарний приклад іншим українським містам, де нічого не робиться, аби нарешті замінити покажчики».
У Полтавському офісі Українського інституту національної пам’яті закликали міську владу Полтаву використати досвід Кременчука: «Кременчук — гарний приклад для Полтави, Гадяча, Лубен та інших міст і сіл. Причому йдеться не про торішні нові назви, що з’явилися у межах деколонізації, а про покажчики, які мали бути замінені у 2016-17 роках після першої хвилі перейменувань у межах декомунізаційного законодавства. Ви можете собі уявити, щоб мандруючи містами Польщі бачити покажчики вулиць часів СРСР? Абсурд. Дріб’язкове питання, яке вирішується максимум за тиждень. Та в українських реаліях це перетворюється на…проблему. Протягом двох років отримували з управління ЖКГ Полтави відписки-то грошей нема, то припис порушникам-балансоутримувачам зробили, а його, бачте, не виконують. Можливо, причина глибша: у тому управлінні заправляли люди колаборанта Іллі Ківи. Та настав час виконувати закони, а не „хотєлкі“ проросійських прихвоснів-колаборантів», — прокоментував регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.
Полтавський офіс УІНП