Дебальцеве, Горлівка, Мар’їнка, Ізюм, Соледар, Красна Гора… Військовослужбовець ТЦК та СП розповів про свій бойовий шлях
Назаров Азамат Маратович народився у 1988 році в росії. Проживав там 5 років, після чого переїхав на Полтавщину. У 2006-у році закінчив з відзнакою Професійний гірничий ліцей у Горішніх Плавнях, після чого пройшов строкову службу.
13 лютого 2015 року був призваний за четвертою хвилею часткової мобілізації і після підготовки на полігоні вже з березня взяв участь в бойових у складі 30 окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. За досягнення і старанність нагороджений медалями від імені командира бригади і відзнакою Президента за участь в АТО. У складі цього підрозділу Азамат Маратович взяв участь у боях поблизу населених пунктів Дебальцеве та Горлівка, на Маріупольському напрямку поблизу сіл Мирне, Гранітне і Старогнатівка та поблизу Мар’їнки.
Саме у складі бригади імені князя Костянтина Острозького він пройшов шлях від номера обслуги до старшого офіцера протитанкової артилерійської батареї. Після мобілізації підписав контракт на 6 місяців, звільнився з військової служби, але вже через кілька місяців повернувся ще на пів року до бригади.
Після цього пішов у цивільне життя — здобув вищу професійну освіту в Харківському Індустріальному технікумі, почав працювати майстром технічного обслуговуванням на Полтавському ГЗК. В червні 2020 року закінчив навчання в університеті «Житомирська Політехніка», де здобув спеціальність «бакалавр» з гірництва.
Звичайно ж Назаров Азамат Маратович був призначений до оперативного резерву, тому повномасштабне російське вторгнення розпочалося для нього на добу раніше ніж для звичайних українців, адже 22 лютого 2022 року був підписаний Указ Президента України про призов резервістів в особливий період.
— Працюючи на роботі 23 лютого 2022 року прийшла по внутрішній робочій пошті від свого керівника звістка, що 24.02.2022 року я повинен з’явитися до Першого відділу Кременчуцького районного ТЦК та СП (Горішні Плавні). Пройшов військо-лікарську комісію, отримав висновок «придатний до військової служби» і вже ввечері 24 лютого поїхав до «своєї» бригади. Вже 28 лютого на посаді командира протитанкової гармати МТ-12 року почав приймати участь в бойових діях поблизу населених пунктів м. Дебальцеве, м. Горлівка, с. Кодема, «Світлодарська ТЕЦ», — згадує Азамат Назаров про те, як саме для нього «розпочалася» війна.
В серпні 2022 року брав участь в контрнаступі на Харківщині (населені пункти Велика та Мала Комишуваха, Вірнопілля, Петропілля, Рідне, Червоне, окраїни Ізюма та с. Довгеньке Донецької області). Після цього у складі бригади був переміщений на Бахмутський напрям. Там воював за населені пункти Озорянівка, Курдюмівка, Кліщіївка, Андріївка, Одрадівка і Миколаївка Друга.
28 жовтня воїн потрапив під артилерійський обстріл під час рекогносцировки в населеному пункті Андріївка Донецької області і отримав важкі поранення. Він був евакуйований до Бахмута, де і отримав медичну допомогу. Після лікування, вже на посаді командира взводу 2сЗ артилерійського дивізіону, приймав участь в бойових діях поблизу населених пунктів Благодатне, Парасковіївка, Соледар, Красна Гора, Васюківка, Залізнянське, Оріхове-Василіве, Верхівка Донецької області. Проте поранення не минуло так просто — з часом офіцер відчув погіршення здоров’я, тож пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його обмежено придатним до військової служби. У зв’язку з неможливістю і далі виконувати бойові завдання 3 червня 2023 року молодший лейтенант Азаматов був переведений до Кременчуцького районного ТЦК та СП на посаду командира взводу роти охорони. Попри те, що 12 липня він отримав 2 групу інвалідності та статус інваліда війни — воїн досі захищає Батьківщину. Сьогодні — на посаді офіцера відділення рекрутингу та комплектування у званні «лейтенант».
— Основні завдання на моїй посаді, це проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів з метою залучення громадян на військову службу за контрактом, а також цивільної молоді для вступу до вищих військових навчальних закладах та військових коледжів сержантського складу. Також займаюсь оформленням документів на звільнених та поранених військовослужбовців, для отримання допомоги та оформлення статусу УБД, підготовку документів для направлення військових на МСЕК, грошовими виплатами за поранення.
Лейтенант Азамат Назаров виконав досить багато бойових завдань. Він нагороджений «Знаком Пошани» та медаллю «За поранення» (важке). Тепер він виконує інші завдання, але вони так само спрямовані на наближення Української Перемоги.
— Я дуже здивований підтримкою колег по службі після участі в бойових діях. Також дуже подобається, що майже всі військовослужбовці переведені та служать після поранення в ТЦК та СП. Ми спілкуємося та обмінюємося військовим досвідом, який у кожного різний, — розповідає офіцер про свій новий досвід.
Азамат Маратович як, мабуть, і кожен українець чекає на перемогу і мріє повезти свою родину в український Крим, але він не просто чекає, а наближує її, як може.