Банда розбійників кілька місяців катувала та грабувала карлівських фермерів — оголошені підозри 9 особам
У Карлівці суд взяв під варту шістьох розбійників, які нападали на фермерів та катували їх — загалом підозрюють дев’ятьох осіб
Октябрський райсуд Полтави продовжив термін розслідування справи банди розбійників, які на початку цього року катували та грабували карлівських фермерів. 28 квітня суддя Ганна Андрієнко визначила нову дату кінцевого строку розкриття справи — 6 вересня. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.
Судячи з матеріалів справи, організатором банди, найімовірніше, був 27-річний Роман Саліханов. До вчинення нападів він підключив ще вісьмох чоловіків. За показаннями одного з них, йому довелося погодитися, бо Саліханов «погрожував вирізати його сім’ю».
Імена усіх учасників поки невідомі, однак за даними порталу Судової влади, серед спільників Саліханова були 19-річний Михайло Вдовін з села Куми Ланнівської громади Полтавського району, а також троє його односельців: 52-річний Григорій, 27-річний Олександр та 21-річний Назар Туровські (батько та двоє синів відповідно).
Слідчі знайшли докази причетності банди до п’яти крадіжок та пограбувань
Сюжет програми НТН.Свідок» про затримання перших п’ятьох підозрюваних
Наразі слідчі встановили, що перший злочин вони вчинили у листопаді 2020 року. Уся банда, окрім Михайла Вдовіна, прокралася на склад фермерського господарства «Ніконія» у селі Попівка Карлівської громади.
Приміщення ніхто не охороняв, тому вони наповнили пшеницею близько 70 мішків, завантажили їх до мікроавтобуса Mercedes-Benz Sprinter і поїхали. Упродовж листопада, грудня та січня вони повторили цю процедуру ще кілька разів і викрали таким чином 60 тонн пшениці на 330 тис. грн.
У ніч з 19 на 20 лютого Саліханов із двома Туровськими та ще двома особами обікрали будинок мешканця села Куми. Вони приїхали на «Москвичі», лишили його в полі та пішли до помешкання. Григорій Туровський лишився в машині, інші четверо розбили сокирою вікно та забрали з будинку сейф, у якому було 3 тис. грн та майна ще на близько 2 тис. грн. Ще у 600 грн оцінили сам сейф. По більшості, у ньому були документи, патрони та порох.
21 лютого та ж група прокралася до будинку мешканця села Верхня Ланна. Вони зняли вікно, зламали замки, але все, що змогли забрати — це телефон Samsung Duos GT-і9082, вартістю 1,6 тис. грн.
22 лютого вони вирішили напасти на бізнесмена. Поки жертва відпочивала у кафе «Едельвейс» у Карлівці, за ним слідкував Саліханов. У цей час Григорій та Назар Туровські взяли ще двох спільників і зібралися в іншому місці Карлівки. Саліханов телефоном координував їхні дії.
Один з членів банди порізав колесо жертви і поїхав з місця. Коли об’єкт нападу вийшов з кафе і поїхав, за ним поїхав і Роман Саліханов. Він вказав спільникам, де саме зупинився чоловік, коли виявив пробите колесо. За поворотом від нього Григорій Туровський висадив решту учасників, які мали з собою травматичний пістолет, биту і ножиці по металу — щоби зрізати коштовності з пальців.
Спільники дочекалися, поки чоловік присяде спиною до них, а потім один з них кілька разів вдарив його руків’ям пістолета. Коли той впав на землю, його ще кілька разів ударили битою та ногами по спині.
Один зі спільників обшукав автомобіль потерпілого, але нічого цінного не знайшов. Жертві вдалося відштовхнути одного з нападників. Після цього він пообіцяв, що зараз сам віддасть гроші. Натомість він дістав із заднього сидіння пістолет і вистрілив 4 рази. Нападники злякалися і, втікаючи, забрали його iPhone 11 — аби той не викликав допомогу. Телефон викинули за кілька десятків метрів від місця нападу.
Експертиза показала, що потерпілий отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забиту рану, гематому, контузію ока, садна.
Вже за тиждень жертвами банди стало сімейне подружжя фермерів. Саліханов, Вдовін та Туровські приїхали до їхнього будинку о 3-й ночі. Григорій Туровський лишився за кермом — чатувати, а решта пробралася до помешкання в балаклавах і напала на господарів. Їх били, поки вони не сказали, де тримають гроші.
Банда забрала 1,85 млн грн та поїхала, а в потерпілих діагностували гостру закриту черепно-мозкову травму, перелом лицевої частини черепа, струс головного мозку, забійні рани голови та обличчя, численні забої та гематоми тіла (в чоловіка) та струс головного мозку, забійні рани голови і пальця руки (в дружини).
Загалом за кілька місяців розбійники пограбували карлівських фермерів на 2 млн грн.
Шість членів банди у СІЗО
Чоловік з дружиною звернулися до правоохоронців. За кілька днів поліцейські вийшли на слід злочинів, а 5 березня — затримали п’ятьох із них. Тоді ж їм обрали запобіжні заходи, частину з яких оскаржила прокуратура.
Так, на сьогодні Роман Саліханов, Михайло Вдовін, Григорій Туровський та Олександр Туровський перебувають у СІЗО без права внесення застави. Назар Туровський також під вартою, але з правом внесення 681 тис. грн застави.
Далі, упродовж березня, підозри отримали ще четверо членів банди. Один з них родом з села Курилехівка Терешківської громади, інші — з Карлівки, села Попівка Карлівської громади та села Сиваківка в Росії. Першого також взяли під варту із правом внесення 90,8 тис. грн застави. Решті запобіжні заходи не обирали.
Наразі розслідування ведеться за такими статтями:
- ч. 3 ст. 185 ККУ (Крадіжка з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому);
- ч. 4 ст. 185 ККУ (Крадіжка у великих розмірах);
- ч. 3 ст. 187 ККУ (Розбій з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище);
- ч. 4 ст. 187 ККУ (Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень).
Відповідно до них, членам банди загрожує від 3 до 15 років ув’язнення, з конфіскацією майна або без неї.
Оскільки кримінальне провадження по цих злочинах було відкрите ще 21 січня, термін розслідування спливав 5 травня. Слідчий подав до суду клопотання про продовження строків, оскільки йому треба провести великий обсяг слідчих дій. Окрім стандартних судових експертиз, допитів і слідчих експериментів, правоохоронцям потрібно знайти Москвич, на якому їздили злочинці, та перевірити їхню причетність до крадіжки електродвигунів та електропроводки підприємства у Карлівці та вирубки дубів у селах Верхня Ланна та Чалівка.
Суддя Ганна Андрієнко задовольнила прохання і продовжила строк досудового розслідування на шість місяців — тобто до 6 вересня.
, «Полтавщина»