Адреси полтавських будинків, у яких з високою долею вірогідності відремонтують під’їзди, ліфти та покрівлі
У будинку на вул. Генерала Духова, 3 відремонтують покрівлю
Управління ЖКГ надало список адрес житлових будинків, за якими планують провести ремонти протягом 2021 року. 100% гарантії в управлінні не дають, але саме ці адреси є пріоритетними
На прохання «Полтавщини» управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому надало адреси житлових будинків, у яких проведе ремонти коштом міського бюджету. Загальний список є довшим, однак ми попросили надати саме пріоритетний, тому він є коротшим.
Перелік адрес житлових будинків, де планується виконання поточного ремонту приміщень та місць загального користування:
- вул. Великотирнівська, 14, п.4
- вул. Великотирнівська, 31, п.2
- вул. Великотирнівська, 35/1 п.1
- вул. Ціолковського, 40, п.2
- вул. Героїв Сталінграду, 10, кор. 1, п. 4
- вул. Грабчака, 2, к. 1, п. 1
- вул. Героїв Сталінграду, 11, п. 3
- пров. Кустарний, 10, п.1
- вул. Великотирнівська, 37/1, п.3
- вул. Героїв АТО, 118/2, к.4, п. 7
- вул. Героїв АТО, 114, к.2, п. 2
- вул. Віктора Андрієвського, 31, п.1
- вул. Богдана Хмельницького, 28, п. 4
Перелік адрес житлових будинків, де планується виконання поточного ремонту ліфтів:
- вул. Героїв Сталінграду, 22, к.3, п.1
- бул. Богдана Хмельницького, 13, п.1
- вул. Залізна, 15, п.4
- вул. Панянка, 36, п.1
- вул. Європейська, 66, п.7
- вул. Миру, 9, п.1
- пров. Свято-Макаріївський, 12, п.1
- вул. Панянка, 38, п.1
- пров. Ломаний, 38, п.2
- вул. Маршала Бірюзова, 84, п.2
- вул. Головка, 4, п.9
- вул. Головка, 18, п.4
- пров. Рибальський, 16, п.3
- пров. Рибальський, 24, п.1
- вул. Ціолковського, 4, п.2
- вул. Ціолковського, 6, п.1
Перелік адрес житлових будинків, де планується виконання поточного ремонту покрівель:
- вул. Баленка, 5 (заявник: учасник бойових дій)
- вул. Генерала Духова, 3 (заявник: інвалід І групи)
- вул. Європейська, 66 (поточний ремонт над машинним приміщенням ліфта).
Нагадаємо, що ремонти цих об’єктів відбудуться в рамках прийнятої на 2-й сесії Полтавської міськради «Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтавської міської територіальної громади на 2021 рік».
Програма передбачає направити 50,4 млн грн на капітальний ремонт житлового фонду. Із цієї загальної суми планують витратити на:
- капремонт внутрішньоквартальних проїздів — 20 млн грн;
- капремонт сходових клітин — 10 млн грн;
- капремонт спортивних майданчиків — 4 млн 380 тис. грн;
- ремонт у гуртожитку на вул. Ціолковського, 53 — 2 млн грн;
- капремонт силових проводок на вул. Пушкіна, 88 — 2 млн грн;
- ремонт у гуртожитку на площі Павленківській, 18 — 380 тис. грн,
На поточний ремонт житлового фонду передбачено 20,9 млн грн (з них — 10 млн грн на поточний ремонт ліфтів).
Загалом, ключовою відмінністю цьогорічної програми від минулорічною стала наявність пункту «капремонт сходових клітин» (він же «капремонт під’їздів» з заміною вікон та дверей). В кінці 2019 року депутати Полтавської міськради 7-го скликання вирішили відмовитися від такого виду ремонту виключно коштом міського бюджету. У якості альтернативи було схвалено програму розвитку ОСББ, де подібні ремонти могли відбуватися коштом міста, але лише у якості співфінансування.
Щодо програми підтримки ОСББ (де об’єднання має оплатити 30% від загальної вартості робіт), то наразі існує єдиний кандидат — ОСББ «Тимошенка 6», де планують провести капремонт сходових клітин під’їздів житлового будинку. Хоча не усі люди готові погодитись на кошториси проектної документації та безпосередніх ремонтів.
Згадаємо також й дискусію між окремими депутатами та міським головою щодо витрати на ремонти житлового фонду, яка виникла на 3-й сесії Полтавської міськради.
Наприклад Юліан Матвійчук вважає, що ремонт житлового фонду коштом міського бюджету демотивує створювати нові ОСББ:
— Ми повертаємося знову до питання ремонту житлового фонду. Це в нас приблизно 32 мільйони туди йде. І ми таким чином показуємо всій Полтаві, що ОСББ не треба створювати. Ми знову будемо ремонтувати приватну власність… Тому, на наш погляд, оці 32 мільйони було би правильніше відправити на ремонт доріг. Тому що у нас, наприклад не була дороблена вулиця Огнівська, Симона Петлюри.
На це Олександр Мамай відповів наступне:
— Що стосується житлового фонду. Все вірно сказав, Юлік. Підтримую на 100%. 5-поверхові будинки. 90%, 99% проживають люди поважного віку. Ніколи в житті вони не вставлять те вікно в під’їзд. Ніколи в житті вони не відремонтують той дах. Ніколи в житті вони не створять ОСББ в цьому 5-поверховому будинку. Деякі, можливо, й створюють, а ці ніколи в житті цього не зроблять. Тому хай вони спокійно, пенсіонери, доживають, а ті 9-поверхові будинки, нові будинки — ті, що у більш-менш нормальному стані, там хай створюють ОСББ і приймають рішення, як вони будуть експлуатувати цей будинок. Тому кошти і будуть виділятися по цій програмі ЖКГ, вони будуть виділятися тільки на ті 5-поверхові житлові будинки, де живуть пенсіонери. Це Половки, це Браїлки, це Алмазний.
Депутат Юлія Городчаніна:
— Не маніпулюйте. Тому що, що значить «старий на вигляд будинок» або «там більше пенсіонерів»? Ходімо я вас поведу на екскурсії в ряд будинків ОСББ в 5-верхівках, де 80-90% пенсіонерів. Це нормальна вже практика в усіх містах. І трохи несправедливо, погодьтесь, виходить, коли мешканці, які проживають в ОСББ, платять податки, мешканці, які проживають в приватних будинках, платять податки в міський бюджет, а ремонтуємо ми тільки, як ви говорите, 5-верхівки, хоча очевидно, що такого критерію в Програмі ремонту немає.
Після дискусії більшістю голосів зміни до бюджету були підтримані.
UPD. Щодо будинку на вул. Героїв АТО, 114 (у якому створено ОСББ), то в управлінні відповіли, що першочергово ремонтуватимуть ліфти у будинках, незалежно від наявності чи відсутності у ньому об’єднання співвласників.
, «Полтавщина»