29 січня відбудеться позачергова 2-а сесія Полтавської міськради — перелік питань
Депутати першочергово приймуть майно колишніх сільських рад, затвердять бюджет Полтавської міської територіальної громади на 2021 рік, утворять старостинські округи та оберуть старост, а також сформують виконавчий комітет та депутатські комісії
Міський голова Полтави Олександр Мамай 28 січня підписав розпорядження «Про скликання позачергової другої сесії Полтавської міської ради восьмого скликання». Сесія відбудеться у залі засідань міської ради о 10-й годині. Порядок денний пропонується сформувати з 65 питань.
Відзначимо кілька першочергових проектів рішень, за які депутатам потрібно проголосувати для нормальної діяльності Полтавської міської громади, яка адміністративно отримала нові території, але якими вона вже місяць не управляє.
Так, запропоновано безоплатно прийняти у комунальну власність Полтавської міської територіальної громади в особі Полтавської міської ради: мережу районних бібліотек; сільські будинки культури та клуби; територіальний центр соціального обслуговування Полтавського району; цілісні майнові комплекси бюджетних установ та закладів освіти (будівлі, споруди та індивідуально визначене майно); майно КП «Полтавська центральна районна клінічна лікарня»; заклади освіти (будівлі, споруди та індивідуально визначене майно).
Майнові процедури щодо управління новими територіями доповнені адміністративними. Так, до Полтавської міськради шляхом реорганізації приєднають Абазівську, Бричківську, Валківську, Гожулівську. Ковалівську, Пальчиківську, Сем’янівську, Супрунівську, Тахтаулівську, Чорноглазівську сільради до Полтавської міської ради.
Окрім цього підготовлено рішення про забезпечення здійснення повноважень з питань соціального захисту населення Полтавською міськрадою у зв’язку з ліквідацією районних управлінь соцзахисту.
Важливими проектами рішень міськради є питання про утворення старостинських округів Полтавської міської територіальної громади та прийняття на службу в органи місцевого самоврядування і затвердження на посадах старост.
Тільки 31-м питанням депутати мають розглянути та затвердити бюджет Полтавської громади на 2021 рік.
Якщо більшість фракцій вже мають єдину позицію щодо формування депкомісій, то вже завтра вони затвердять склад постійних депутатських комісій та їх голів.
У порядку денному — достатньо проектів рішень, пов’язаних із затвердженням міських програм. Так, потребують внесення змін та прийняття програм:
- Програма розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2021 рік;
- Програма «Безпечне місто» на 2016-2023 роки;
- Програма капітального ремонту ліфтів у житлових будинках на території Полтавської міської територіальної громади на 2021-2025 роки;
- Програма розвитку міського електротранспорту Полтавської міської територіальної громади на 2021-2023 роки;
- Програма поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2017-2021 роки;
- Програма реконструкції, благоустрою та впорядкування парків, скверів, бульварів та інших зелених зон та зелених насаджень у м. Полтава на 2021-2025 роки;
- Програма охорони довкілля в місті Полтава на 2017-2021 роки (зі змінами);
- Програма фінансування за рахунок коштів міського бюджету заходів демонтажу тимчасових споруд, рекламних та спеціальних конструкцій та проведення інших видів робіт, пов’язаних з демонтажем на 2021-2023 роки;
- Програма «Сучасна медична діагностика на 2021 рік»;
- Програма профілактики, діагностика та лікування гострого інсульту на 2020-2021 роки»;
- Програма «Пільгове зубопротезування окремих категорій громадян Полтавської міської територіальної громади на 2021 рік»;
- Програма розвитку та підтримки комунальних підприємств галузі охорони здоров’я Полтавської міської територіальної громади на 2021 рік;
- Програма «Полтава туристична» на 2020- 2026 роки«;
- Програма «Боротьба зі злочинністю та профілактика правопорушень на 2021 рік»;
- Програма «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) Полтавської територіальної громади» на 2021-2025 роки.
Якщо депутатів «вистачить», то вони мають затвердити регламент міської ради, визначити межі та обсяги повноважень районних у Полтаві рад та затвердити положення про помічника-консультанта депутата. Окремим рішенням мають сформувати спільне бачення Погоджувальної ради депутатських фракцій.
, «Полтавщина»