28 студентів та учнів Полтавщини стали амбасадорами Ґендерного центру Полтавської політехніки
Під час конференції «Право бути собою» з нагоди першої річниці діяльності Ґендерного центру Полтавської політехніки представили команду з 28-ми амбасадорів – спільноту ініціативної, цілеспрямованої учнівської та студентської молоді, яка підтримує та просуває ідеї рівних прав і можливостей, протидії дискримінації. Амбасадори Ґендерного центру пройшли практичний тренінг і навчались протидіяти стереотипам.
Тренерка Ґендерного центру, офіцерка поліції, членкиня Української асоціації представниць правоохоронних органів Наталія Новікова під час правопросвітницької конференції з нагоди першої річниці діяльності Ґендерного центру Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» презентувала новий проєкт і представила амбасадорів Ґендерного центру.
«Ідея створити проєкт за участю амбасадорів прийшла у процесі спільної роботи над нашими проєктами.
Амбасадор – це активний, вмотивований та зацікавлений у діях щодо здійснення захисту прав і свобод людини і громадянина, запобіганні будь-яким формам дискримінації та проявам насильства представник/ця навчально-наукового інституту, факультету, коледжу, закладу загальної середньої освіти та інших закладів освіти, які відвідують заходи Ґендерного центру, беруть участь в їх організації, реалізовують спільні проєкти або ініціюють проведення заходів на місцях та популяризують діяльність Ґендерного центру та Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Інакше кажучи – це наші однодумці з числа учнівської і студентської молоді, яких буквально надихнула наша динамічна діяльність упродовж року і вони виявили бажання стати представниками Ґендерного центру Полтавської політехніки у своїх освітніх закладах. У цьому проєкті застосовані квоти 50 на 50 – маємо рівне представництво хлопців і дівчат серед амбасадорів – як приклад ідеальної моделі для нашого суспільства при ухваленні рішень. Чекаємо цікавих ідей і рішень, які ухвалюватимуть наші представники, маючи однакову кількість голосів обох статей, чуючи один одного і зважаючи на потреби кожного і кожної. Переконана, ми матимемо багато цікавих дискусій та ефективних рішень в цьому проєкті», – зазначила Наталія Новікова.
За словами Наталії Новікової, сформувалася потужна молодіжна команда з надзвичайно амбітними планами, на яку попереду чекають безліч навчань та спільних заходів.
Першими амбасадорами Ґендерного центру стали 28 представників різних структурних підрозділів Полтавської політехніки та закладів загальної середньої освіти Полтавщини:
Микита Томілін, Єлизавета Дзюба – Навчально-науковий інститут фінансів, економіки, управління та права;
Світлана Комаренко, Норік Восканян – Навчально-науковий інститут архітектури, будівництва та землеустрою;
Ольга Дудник, Дмитро Коваленко – Навчально-науковий інститут нафти і газу;
Анастасія Золотайко, Петро Барановський – Навчально-науковий інститут інформаційних технологій та робототехніки;
Анастасія Кравцова, Кирило Перепелиця – факультет фізичної культури і спорту;
Назар Олексенко, Ангеліна Крижка – факультет філології, психології та педагогіки;
Анна Світловська, Владислав Мізін – Відокремлений структурний підрозділ «Коледж нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
Кристина Дрєніна, Родіон Кривогуз – Відокремлений структурний підрозділ Миргородський фаховий коледж імені Миколи Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
Златослава Меджидова, Ольга Любінська, Антон Козій, Максим Олійник – Білицький ліцей № 1 Білицької ОТГ;
Богдана Іващенко, Артем Дубина – Опорний заклад освіти «Великобагачанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;
Вікторія Молошна, Максим Зуб – Розсошенська гімназія Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області;
Альона Приступа, Ярослав Тараненко – Пирятинський ліцей № 6 Пирятинської міської ради Полтавської області;
Тимофій Романченко, Анна Сердюк – Комунальний Заклад «Полтавський міський багатопрофільний ліцей №1 ім. І.П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області».
«Як тільки я почув про Ґендерний центр, одразу вирішив приєднатися в якості амбасадора. У першу чергу тому, що я побачив перспективу – реальну перспективу подолання ґендерних стереотипів в Україні серед дітей, підлітків та дорослих. У наш час ґендерні стереотипи – це реально велика проблема. За приклад візьмемо людей, яки поїхали з країни через війну, вони побачили зовсім інше суспільство, у якому комфортно знаходитися, тому що воно практично без ґендерних стереотипів. Чи захочеться цим людям приїзджати назад до України і бачити суспільство, яке буде їх дискримінувати та принижувати через їхній ґендер? Я думаю, що ні.
Особисто я докладу багато зусиль до подолання ґендерних стереотипів, адже кожному потрібно почати з себе. Від амбасадорів хочу побачити максимальний зворотній зв’язок і дієву допомогу у форматі порад та підказок», – прокоментував один з амбасадорів Ґендерного центру, учень Пирятинського ліцею №6 Пирятинської міської ради Полтавської області Ярослав Тараненко.
За словами майбутнього психолога, студентки третього курсу Полтавської політехніки Ангеліни Крижки, робота в якості амбасадора дозволить їй вдосконалити майбутні професійні компетенції: «Для чого мені потрібен цей проєкт? Передусім я хочу підвищити власні навички для своєї подальшої професійної діяльності і впевнена, що цей проєкт дасть мені такі навички. Зможу ефективніше працювати за спеціальністю і розвивати ґендерну рівність в Україні, адже гендерна рівність – це не тільки про права жінок, це й про права чоловіків, їхні рівні права та можливості. На базі Полтавської політехніки неодноразово проводилися тренінги, заходи, які спрямовані саме на вирішення проблеми статевої ідентичності і на те, щоб у кожного та кожної були рівні права та можливості».
Після презентації проєкту амбасадори Гендерного центру взяли участь у практичному тренінгу «Право бути собою», тренерами якого виступили співробітники управління патрульної поліції міста Кременчука. Учасники переглянули фільм від руху HeforShe «Стереотипи не вирішують за тебе», обговорили пануючі у суспільстві ґендерні ролі та спільно з тренерами спробували розвінчати найпоширеніші у свідомості наших співгромадян ґендерні стереотипи.
Учасники динамічно працювали в групах, комунікували про впливи існуючих ґендерних стереотипів, відстоювали та аргументували шляхи їх подолання, визначали переваги світу без стереотипів у майбутньому. Особливий інтерес викликали власні життєві історії, розбір яких викликав в учасників роздуми та спонукав до висновків.
Наступного року амбасадори Ґендерного центру передаватимуть свій досвід наступникам та спільно працюватимуть над реалізацією проєкту, розвиватимуть мережу агентів змін, які працюватимуть над дотриманням прав людини в освітніх закладах, подоланням стереотипів, забезпеченням рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків в усіх сферах життя.
Нагадаємо, річницю Ґендерного центру Полтавської політехніки відзначили правопросвітницькою конференцією «Право бути собою», а напередодні річниці Ґендерного центру Полтавську політехніку відвідали Надзвичайний і Повноважний посол Норвегії та Представниця ООН Жінки в Україні.
Раніше тренерки Ґендерного центру провели для студентського самоврядування тренінг з основ домедичної підготовки і тактичної медицини, Ґендерний центр політехніки отримав пакет методичних матеріалів від ООН Жінки, у Ґендерному центрі провели тренінг з протидії булінгу для освітян, відбувся тренінг з підвищення психологічної стійкості для поліцейських, рятувальників і викладачів, а судові охоронці та поліцейські провели у політехніці тренінг з домедичної допомоги та основ безпеки.
Медіацентр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»