26 квітня розпочнеться прийом заявок на участь у конкурсі «Бюджет участі — 2021»
З понеділка стартує перший етап конкурсу «Бюджет участі» — прийом проектів
У понеділок, 26 квітня, стартує прийом заявок на участь у конкурсу «Бюджет участі», проекти-переможці якого реалізують у 2022 році. Про особливості цьогорічної програми в ефірі програми «Будні» від UA: Українське радіо «Лтава» розповіли директорка КО «Інститут розвитку міста» Тетяна Татаріна та фахівець з «Бюджету участі» Олексій Довгаль.
Прийом заявок починається 26 квітня і триватиме до 31 травня. Як повідомила Тетяна Татаріна, наразі близько 10 людей звернулися за консультаціями щодо оформлення аплікаційної заявки, правил оформлення проектів. Також робоча група прийняла уже 6 попередніх заявок, які автори готували заздалегідь. 26 квітня їх зареєструють в системі.
За словами Олексія Довгаля, серед поданих проектів є два, які стосуються облаштування дитячих майданчиків та один — встановлення 25 камер на Вакуленцях за 1,4 млн грн. Мешканці хочуть долучитися до програми «Безпечне місто», щоби убезпечити свої вулиці та перехрестя.
— З цього року «Бюджет участі» — це програма, яка діє на території усієї Полтавської міської територіальної громади. Тому з’явився ще один пріоритетний напрямок, який має назву «Розвиток сільських територій». Подаватися на нього можуть ідеї від всього міста — всієї громади, але реалізовані ці проекти мають бути на території приєднаних сіл. Це проекти до 400 тис. грн. І з тієї суми, яка виділяється на цей рік, 4 млн грн піде саме на сільські проекти, — зазначила Тетяна Татаріна.
Загальний же фонд «Бюджету участі» цього року складає 20 млн грн. З них 6,4 млн грн підуть на реалізацію великих проектів (до 1,5 млн грн кожен), 8 млн грн — на малі (до 0,5 млн грн кожен), 1,6 млн грн — на мікропроекти (до 100 тис. грн кожен) та 4 млн грн — на сільські (до 0,4 млн грн кожен).
Як і минулого року, усе голосування відбуватиметься онлайн. Проголосувати можна буде в системі громадського бюджету E-dem, у терміналах ПриватБанку, за допомогою чат-ботів у Viber і Telegram, а також в міських бібліотеках — через комп’ютери.
— З цього року ми повністю закрили списки. Тобто ми не будемо бачити, хто і за що проголосував — лише кількість голосів за той чи інший проект, щоби не порушувати таємницю голосування, — додав Олексій Довгаль.
Якщо людина захоче перевірити, чи дійсно її голос зарахували за той проект, який вона хотіла, вона має звернутися до фахівців «Інституту розвитку міста». Ті зконтактують з організаторами і модераторами самої системи електронного голосування, які знаходяться в Києві. Вони, в свою чергу, перевіряють за прізвищем цієї людини і за тим часом, який вона озвучить. Але для цього потрібно написати офіційний лист-звернення.
Якщо ви маєте питання щодо подачі проекту, можете зв’язатися з організаторами через пошту [email protected] або за телефонами +38-050-409-72-01; +38-095-547-90-67, чи в приміщенні КО «ІРМ» на вул. Небесної Сотні, 1/23 (2 поверх). Перелік необхідних документів є на сайті.
, «Полтавщина»