20 листопада в Полтаві почнеться електронне голосування щодо перейменування вулиці Пушкіна та Сонячного парку
Сьогодні, 15 листопада, на засідання виконавчого комітету Полтавської міськради ухвалили початок окремого електронного опитування щодо зміни назви вулиці Пушкіна та Сонячного парку. Електронне голосування почнеться 20 листопада о 9:00 на платформі EDEM у рубриці «Консультації з громадськістю». Про це повідомив заступник директора комунального «Інституту розвитку міста» Олексій Довгаль. Опитування триватиме 2 тижні.
Нову назву вилиці Пушкіна жителі Полтавської громади обиратимуть між двома варіантами: перейменувати на честь Юліана Матвійчука або Віталія Грицаєнка — обоє військові, які загинули захищаючи Україну від російських окупантів.
8 листопада робоча група з перейменувань геонімів Полтавської громади розглянула два десятки пропозицій щодо зміни назви вулиці Пушкіна. Зокрема, серед відхилених були: вулиця Пантелеймона Куліша, Василя Симоненка, Василя Стуса, Левка Лук’яненка, Івана Франка, Вахтанга Кікабідзе та вулиця Полтавського земства або Червоних маків. Більшість підтримала варіанти: вулиця Юліана Матвійчука та вулиця Віталія Грицаєнка — ці пропозиції подали рідні полеглих воїнів.
З початку повномасштабної війни полтавець Юліан Матвійчук став військовослужбовцем 116-ї окремої бригади тероборони. Служив у аеророзвідці групи SOLOVEY 144-го батальйону. Отримав поранення 15 травня біля села Георгіївка Донецької області. 20 травня 33-річний військовий помер у лікарні в Дніпрі.
Юліан Матвійчук був активним учасником Революції Гідності, у 2014 — 2015 роках брав участь в антитерористичній операції на сході України. Двічі обраний депутатом Полтавської міськради та очолював міський осередок всеукраїнського об’єднання «Свобода». Також Юліан Матвійчук співзасновник громадської організації «Save Poltava». У полеглого воїна залишилися батьки, дружина та донька. У серпні на сайті Президента України набрала необхідну кількість голосів петиція, про присвоєння звання Героя України посмертно Юліану Матвійчуку. Наразі петиція на розгляді.
Віталій Грицаєнко теж народився в Полтаві. З 2014-го брав участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил на Донеччини: захищав суверенітет України від проросійських терористів. Обіймав військову посаду навідника вогневого розрахунку мінометного взводу в Маріуполі. Призначений на посаду заступника командира з бойової та спеціальної підготовки окремого загону спецпризначення «Азов» Нацгвардії України. Загинув торік 19 березня: воїн отримав осколкові поранення під час оборони Маріуполя від російських окупантів. 2 квітня Віталію Грицаєнку присвоїли звання Героя України посмертно. У 31-річного захисника України лишились батьки, дружина та син.
Сонячний парк пропонують перейменувати на Сонячний парк імені Євгенія Браха — полеглого на війні бійця Сил спецоперацій ЗСУ.
Євгеній Брах народився у селі Селещина Полтавського району. У 19 років приєднався до Французького іноземного легіону, в якому відслужив 5 років. Також працював охоронцем на Лазурному узбережжі. Про початок повномасштабного російського вторгнення дізнався із соціальних мереж: чоловік кинув роботу у Франції та повернувся до України. Спочатку служив у добровольчому батальйоні, пізніше — у складі Сил спеціальних операцій.
26-річний Євгеній «Малі» Брах загинув торік 21 вересня під час виконання бойового завдання. 18 жовтня у Полтаві відбулося прощання з полеглим захисником України. У воїна лишились батьки, сестра, дружина та син.
8 листопада член робочої групи з перейменувань геонімів Олег Пустовгар розповів, що на окреме електронне опитування також можуть винести перейменування на сквер імені Бориса Мартоса (вчений-економіст, Прем’єр-міністр УНР), Студентський сквер на Студентський сквер імені Андрія Орлова (Герой України, загинув у бою 6 вересня), Петровський парк на Шевченківський парк, Парк воїнів-афганців на Парк Полтавських воїнів-добровольців. Однак по цих парках та скверах окреме рішення робоча група ще не виносила, розповів заступник директора Інституту розвитку міста Олексій Довгаль.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»