Зеленський закликав українців навчати один одного українській мові: “Мені не випало щастя добре знати рідну мову …“
Президент України Володимир Зеленський привітав українців з Днем української писемності та мови, який відзначається в країні 9 листопада. Глава держави закликав громадян не "травити" один одного, якщо хтось не розмовляє державною мовою, а навпаки, навчати один одного мові.
Зеленський жалкує, що йому не вдалося свого часу вивчити українську мову, але він вчить мову зараз, і йому це приносить колосальне задоволення. Президент закликав всіх громадян говорити українською правильно, а не так як "один колишній прем'єр-міністр", маючи на увазі Миколу Азарова.
Володимир Олександрович народився в російськомовному середовищі і ходив в школу до того часу, коли Україна стала незалежною і навчання поступово стало україномовним. Він з теплотою згадує свої шкільні та студентські роки, і не соромиться говорити про те, що українську мову він тоді не вчив.
"У ці роки мені не випало щастя і можливість добре вивчати рідну українську мову. Вивчати так, щоб не тільки розуміти, а й спілкуватися нею. Вільно і правильно … Але з іншого боку, в усьому цьому є і позитив. Тому що опановувати українську в дорослому віці — це неймовірні емоції. Це як вперше в житті підкорити гірську вершину і затамувати подих від краси навколо. Ніби вперше побачити найкращі світові полотна, почути найкращу музику, відвідати легендарні місця нашої планети. І я по-доброму заздрю всім, у кого ці відчуття попереду ", — написав Зеленський на своїй сторінці в Facebook.
Президент додав, що люди, які в побуті спілкуються російською, угорською, кримськотатарською, румунською, вірменською, болгарською та іншими мовами так само саме можуть вільно говорити і українською мовою. І це не означає, що вони не патріоти, якщо їх основна мова спілкування не українська. Виявляти до таких людей агресію — нелюдяно. Є чимало громадян, які з багатьох причин не могли і поки не опанували українську мову, але буллінг в їх сторону тільки буде відбивати будь-яке бажання вивчати мову.
"Всі ми однаково кладемо руку на серце, коли звучить" Ще не вмерла … ". А коли чуємо" Ти признайся мені … ", неодмінно підхоплюємо:" Звідки в тебе ЦІ чари … "Всі ми захоплюємося силою рядків Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стуса, Василя Симоненка, Ліни Костенко та багатьох інших гігантів українського слова ", — додав глава держави.
Раніше президент Володимир Зеленський розповів, що буде з кредитами Україні від міжнародних фінансових організацій через скандальне рішення Конституційного суду.