Gorozhanin.com.ua

Яким буде курс валют після вихідних: у Мінфіні здивували цифрами

Август 16
10:09 2020

Долар і євро в Україні минулого тижня продовжували поступово падати. У п'ятницю, 14 серпня, долар опустився до позначки 27,53 грн/дол., євро впав до 32,3 грн/євро. Прогнозується, що на початку наступного тижня валюта продовжить своє падіння.

Так, 100 доларів на валютному ринку будуть коштувати 27,4 грн/дол, 100 євро — 32,4 грн/євро. У той же час десять російських рублів коштуватимуть 3,72 гривні. За словами експертів, після підвищення урядом "мінімалки" з вересня, можливий стрибок інфляції і долара до 30 грн. У свою чергу, міністр фінансів Сергій Марченко не бачить для цього жодних передумов і прогнозує швидку стабілізацію української валюти.

"Я не бачу передумов для досягнення курсом такого значення. І не бачу інструментів, за допомогою яких будь-хто може вплинути на рух курсу в цьому напрямку. Більш того, в зв'язку з карантином обсяги імпорту в Україну знизилися на 18%, тоді як експорт впав всього на 6%, що фактично вирівняло платіжний баланс, тобто відтік валюти з країни зменшився, і це знижує тиск на валютний ринок ", — заявив Марченко.

Міністр додав, що найближчим часом курс валют повернеться до позначки, яка була відразу після звільнення екс-глави НБУ Якова Смолія. Значного попиту на готівкову валюту зараз немає, і тому особливого тиску на курс гривні з боку готівкового ринку в даний час не спостерігається.

Раніше повідомлялося, що якщо розбити весь існуючий борг України МВФ порівну на всіх українців, то вийде, що кожен з нас вже винен державі по 54 305 гривень або приблизно по 2 тисячі доларів.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Создатели сериала "Ведьмак" представили актера, который сыграет Эскеля

Читать всю статью

Мы в соцсетях